Ana Sayfa > Haber > 25 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Moozicore – CryptoPolice

25 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Moozicore – CryptoPolice

ICO Nedir?

 

 

Blockchain teknolojisinin izleri günlük hayatta yavaş yavaş yerlerini almaya başladı. Her ne kadar şimdilik daha çok dev şirketler bu teknolojiyi kullanıyor olsa da özellikle kripto tutkunları blok zinciri platformlarını kullanan uygulamalara özel bir ilgi göstermeye başladı. Daha önce Mozilla tarayıcısının geliştiricileri bu deneyimlerini Brave adındaki oldukça hızlı, güvenli ve blockchain uygulamalarına ve cüzdanlarına uyumlu tarayıcıyı geliştirmek için kullandılar. Şu anda kripto paralar ve blok zinciri teknolojisinin halka en yakın parçası olarak Brave  tarayıcısını göstermek herhalde yanlış olmaz. Bunun yanında yine Augur uygulaması da kripto tutkunlarının büyük ilgisini gören platformlardan bir tanesi.

Instagram, Facebook, Periscope gibi daha yaygın uygulamalar ilerleyen zamanlarda bir seçim yapmak zorunda kalabilirler. Eğer kripto dünyasında birçok insanın saygı duyduğu örneğin Ethereum gibi şirketler bu uygulamalara benzer blok zinciri alt yapısını kullanan uygulamalar geliştirirse dünya devi şirketler gelecekte çok ciddi maddi kayıplara maruz kalabilirler.

Henüz çıkan uygulamalardan hiç birisi dünya genelinde yayılmayı başaramadı. Güney Kore, Japonya ve Avustralya gibi bazı ülkelerde ise bu tarz uygulamalar daha fazla ilgi görüyor. Buralarda çıkan yerel uygulamalar şimdiden çok sayıda insan tarafından kullanılmaya başladı. Kripto paraların felsefesine ve geleceğine güvenen insanların bu uygulamaları daha fazla araştırıp kullanması kripto para borsası için de olumlu bir gelişme olacak.

Moozicore Müzik Sektörüne Yeni Bir Bakış Açısı Getirmeyi Hedefliyor

John McAfee’nin desteklediği projelerden biri olan Moozicore müzik sektöründeki problemlerden birine odaklanmış. Müzik üreten sanatçılar şu anda dünyada hak ettikleri getiriyi alamıyor. Burada daha çok bahsedilen müzisyen grubu daha çok lokal kalmak zorunda kalan, ürünlerini yaymakta zorluk çeken müzisyenler. Medya kanalları ile bağlantı oluşturabilen ya da Sony gibi büyük müzik şirketleri ile anlaşma yapabilen müzisyenler bu sorunlarla daha az karşılaşıyor. Ancak eğer bir oranlama yapacak olursak müzisyenlerin %90’ından fazlası ürünlerini yaymakta ciddi şekilde zorlanıyor.

Ana alım sosyal platformlarda üst sıralara çıkabilmek kolay değil. Aşırı derecede fazla paylaşımlar birçok güzel esere ulaşılmasını zorlaştırıyor. Moozicore insanlara rastgele parçalar dinleterek insanlar tarafından beğenilen şarkıları daha üst sıralarda gösterecek bir uygulama. Burada ana akım şarkılardansa daha çok sokakta ve mekanlarda müzik yapan müzisyenler yeni bir çıkış yakalama fırsatı kovalayacaklar.

CryptoPolice Dolandırıcılık Konusunda Halkın Gücünü Kullanacak

Adaleti halkın belirleme problemi en eski felsefi tartışmalardan biridir. Suç ve ceza belirleme konusunda uzman bilgilerin gerekli olduğu, halkın acımasız kararlar verme eğiliminin daha fazla olduğu kabul edilen bir gerçek halini aldı. Bu yüzden önemli adli kararların halka bırakılmadan seçilmiş ve eğitim almış bir grup deneyimli insan tarafından verilmesi dünya genelinde yayılmış bir anlayış.

CryptoPolice bu tartışmayı yeniden alevlendirebilir. Uygulamanın amacı yapılan yolsuzluk, dolandırıcılık ve hatta diğer tüm suçlar konusunda halkı adeta bir dedektif gibi görevlendirmeyi hedefliyor. Bu şekilde sisteme eklenen suçlu kurum ve kişilerin bu suçları işlediklerine dair kanıtlar halk tarafından sağlanabilecek. Bu uygulama yaygınlaşır mı bilemiyorum ancak blok zincirin bu uygulamayı sağlayabilecek kapasitede olması yeni tartışmalar başlatabilir.

______________________________________________________

Not : Bu yazıda tanıtılan uygulamalarla Coinmoz arasında bir bağ bulunmamaktadır. Bu uygulamalara yatırım yapmadan önce detaylı bir analiz yapmanızı tavsiye ederiz. Oluşabilecek olası maddi kayıplardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

__________________________________________________________________________________________

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir