Ana Sayfa > Haber > 25 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #KuCoin – EOS – CoinText – Dash

25 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #KuCoin – EOS – CoinText – Dash

Kripto para haberleri

Kripto para borsası geçtiğimiz hafta yaşanan ani yükseliş sonrası normalleşme dönemine girdi. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri değer kayıpları yaşıyorlar. Ripple (XRP) ve Stellar’ın (XLM) hafta içerisinde oldukça yüksek oranlarda kar sağladıklarına tanıklık etmiştik. Şimdi öyle görünüyor ki bir kısım yatırımcı karlarını toplamaya karar verdi. Ripple ve Ethereum (ETH) hafta sonu 25 milyar dolar piyasa değerine çıkarak ikincilik mücadelesi vermeye başlamışlardı. Ancak şimdi piyasa değeri açısından Ethereum 21 milyar dolar Ripple da 17 milyar dolar seviyesine geriledi.

En değerli ilk 50 kripto para birimi arasında Zcash, Bytecoin, Dogecoin ve Steem dışında kalan tüm dijital varlıklar değer kaybetti. Ortalama değer kaybı 5-6 seviyesinde bulunurken Ripple %13 değer kaybı ile ilk sırada yer alıyor. Düzeltmeler bittikten sonra kripto para borsasında tüm birimlerin yeni değerlerini Bitcoin’e göre hesaplamak gerekecek.

EOS ve Ethereum ortalamanın üzerinde değer kaybeden iki önemli kripto para birimi oldular. Her iki marka da %9 civarında değer kaybettiler.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.411 dolar %2.84
Ethereum (ETH) 210 dolar %9.51
Ripple (XPR) 0.45 dolar %13.16
Bitcoin Cash (BCH) 437 dolar %5.78
EOS                    5.15 dolar %8.99
Litecoin (LTC) 55.32 dolar %4.19
Tron                      0.020 dolar  %7.23
Cardano 0.077 dolar  %7.50
IOTA                    0.54 dolar %1.48

KuCoin 10 BTC Dağıtıyor

En çok tercih edilen ve kullanıcılar tarafından en iyi notu alan kripto para borsalarından biri olan KuCoin yeni bir yarışma başlatıyor. Yarışma kuralları oldukça basit. KuCoin borsasında listelenen Crypterium (CRPT) biriminden en çok sayıda alanlar 10 BTC değerinde ödülü paylaşacaklar. En çok CRPT alan kullanıcı 1 BTC alacak. 2. sırada yer alan kullanıcı 0.8 BTC ve 3. sırada yer alan 0.5 BTC kazanacak. Yarışmada ilk 500 içerisinde yer alan tüm CRPR sahipleri ödül kazanma hakkına sahip olacak.

Circle Listesini EOS, Stellar, 0x ve Qtum ile Zenginleştiriyor

Bir kripto para borsası olan Circle listesine son dönemin önemli markalarını eklemeye devam ediyor. Daha önce bir çok kripto para biriminin ticaretini yapan Circle şimdi EOS, Stellar, 0X ve Qtum ile yelpazesini genişletiyor. Yakın zamanda Interstellar’ı devreye sokmaya çalışan Stellar böylece bir borsaya daha kendini dahil etmiş olacak. Circle bu kripto paraların listesine eklenmesinden sonra kendi raporlarına göre en çok kripto para listeleyen 11. borsa olacak.

Bank of Amerika da Oyuna Katılıyor

Daha önce diğer tüm kalbur üstü finans kuruluşlarının yaptığı gibi kripto paralar ve Blockchain teknolojisi konusunda araştırmalarına başladığını duyurmuş olan Bank of America ilk defa bir patent başvurusu ile gündeme geliyor. Dağıtık defter sisteminde bir yenilik tasarlayan banka sisteme dahil edeceği cihazların korelasyonu ile ilgili olacak. Bu ara kripto paraların hemen hepsi ve blockchain teknolojilerinin kendisi açık kod felsefesi ile hizmet verirken tüm banka ve teknolojik kurumların yeni ürünlerini patentliyor olması ilginç. Patent başvurularında IBM, Alibaba, Samsung ve Walmart gibi kuruluşlar ön sıralarda yer alıyorlar.

Cointext Kripto Para Cüzdanı Artık Litecoin ve Dash Destekliyor

Yaygın kullanıma sahip bir SMS kripto para cüzdanı olan Cointext desteklediği kripto para birimleri arasına Litecoin ve Dash’i de ekliyor. Daha önce sadece Bitcoin Cash desteği sunan Cointext Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bulunan ve bu ülkelerde kayıtlı bir cep telefonu olan herkes tarafından kullanılabiliyor.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir