Ana Sayfa > Haber > 26 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler var? #EOSgas, Zcash, BitGO

26 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler var? #EOSgas, Zcash, BitGO

26 7 Bitcoin Gündemi

Son günlerde patlayan fırtına biraz da olsun durulmuş görünüyor bu sabah. Son yirmi dört saat içerisinde Stellar (XLM) dışında kalan diğer kripto para birimleri günü hareketsiz geçirdi. Özellikle SEC’in ETF’ler konusunda bir karara varamaması Bitcoin ve diğer kripto paraların son dönemlerde yakaladığı ivmeyi durdurmuş olabilir. Ancak kararın olumsuz olmaması ve Çin’in yayınladığı yeni liste kripto para borsalarında yeni bir heyecanın oluşmasını sağladı. Bitcoin fiyatı düne göre neredeyse sabit kaldı. %0.29’luk bir gerileme ile BTC şu anda 8.296 dolar. Bunun dışında kalan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XPR), EOS ve Cardano günü ortalama %1-2’lik artışlarla geçirdiler.

Son zamanların en çok kazandıran kripto parası Stellar ise yükselişine kaldığı yerden devam ediyor. Stellar son yirmi dört saatte %15.34 değer kazanarak 0.34 dolara yükseldi.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 8.296 dolar      %0.29
  • Ethereum (ETH)  : 482 dolar         %0.41
  • Ripple (XPR)       : 0.46 dolar        %0.84
  • Litecoin (LTC)     : 87 dolar           %0.07
  • EOS                     : 8.79 dolar        %0.25
  • Bit. Cash (BCH)  : 857 dolar         %0.32
  • Stellar (XLM)       : 0.34 dolar        %15.34

BitGO Listesine Zcash de Girdi

2013 yılında Mike Belshe ve Ben Davenport tarafından Californiya’da kurulan bir Blockchain güvenlik şirketi olan BitGO Zcash ile çalışmaya başlayacağını duyurdu. Şirket son haftalarda 50 farklı token ile görüşmelerini tamamlamış ve güvenliklerini sağlama konusunda birlikte çalışma kararı almıştı. BitGO’nun teknoloji müdürü olan Ben Chan, Zcash’in kripto paralar arasında önemli bir yeri olduğunu ve birlikte çalışmanın her iki taraf için de oldukça olumlu bir gelişme olacağını söyledi. Zcash mühendislerinden Brad Miller ise BitGO’nun standartlarını sıra dışı olarak yorumladı ve şirketin güvenlik unsurlarını platformlarına ekleyecek olmanın heyecan verici olduğuna değindi.

Aman Dikkat! EOSgas Airdrop Dolandırıcılığı

EOS ile hiçbir ilgisi olmayan EOSgas adında dolandırıcı bir grup geçtiğimiz günlerde bir Airdrop başlattığını duyurdu. Airdrop nedir diye merak edenler için kısaca özetleyecek olursak; Airdrop kripto para şirketlerinin ve uygulamalarının reklam amaçlı dağıttıkları ücretsiz coin’ler tanımını yapabiliriz. Her Airdrop dolandırıcılık olacak diye bir kıstas yok tabi ki. Ancak EOSgas, bildirilen haberlere göre coin dağıtacağı insanlara birçok sosyal ağ görevi yaptırdıktan sonra son aşamada insanların cüzdanlarının sadece cüzdan sahibinin bilmesi gereken özel bilgilerini talep ediyormuş. Bu bilgiler arasında “Keystore file, Private key ve mnemonic phrase” olarak bilinen hayati önem taşıyan bilgiler bulunuyor. Aman böyle bir tuzağa düşeyim demeyin!

McAfee 100.000 Dolar Ödül Koydu

McAfee’nin kripto paralar için çıkardığı dijital cüzdanı Bitfi güvenlik unsurları ile dikkat çekiyor. McAfee bu cüzdana o kadar çok güveniyor ki, yazılımında açık bulacak olan herhangi bir kişiye 100.000 dolar ödül vermeyi vaat ediyor. Hatta sadece ödül olarak verilecek olan 100.000 dolar değil, ayrıca bu açıktan faydalanılarak çalınan bütün paraların da korsanda kalacağını duyurdu. Bakalım bu yarışı kazanacak olan bir yazılımcı çıkacak mı.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir