Ana Sayfa > Haber > 26 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bitcoin Cash – Ripple – Coinbase

26 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bitcoin Cash – Ripple – Coinbase

Kripto Para Gündemi

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Ripple (XRP) piyasayı kurtarmaya devam ediyor. xRapid ve RippleNet ürünleri ile büyük başarı yakalayan Ripple dünya finans devi PNC’yi yanına çekerek çok önemli bir işe imza attı. Aynı zamanda Suudi Merkez Bankası Güney Amerika ve Asya ile yapacağı transferler konusunda Ripple ile anlaştı. İlk gönderim Singapur ile bu banka arasında gerçekleşecek. Ripple bu haberlerle değerini ikiye katlamıştı ve piyasa bu hafta başlangıcı ile birlikte bir düzelme trendine girmişti. Ancak Ripple piyasayı bir adım daha ileri taşıyacak bir değer kazancı daha yaşadı. Bu sefer bu değer kazancının Coil ile ilgisi olabilir. Coil test edildiği gibi çalışmaya başlarsa ve içerik takip ödülü olarak Ripple ile anlaşırsa bu şirketin değerinin katlarca artmasına sebep olacaktır.

Ripple Kazandırmaya Devam Ediyor

Kripto para borsasında son yirmi dört saatin en kazançlısı Ripple oldu. Çift haneli kar oranına çıkan tek kripto para olan XRP tekrar 0.50 dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Ripple ile birlikte kripto para borsasının neredeyse tamamı değer kazandı. Ortalama %2 değer kazancı yaşanırken en çok değer kazanan diğer birimler Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) oldular. Yatırımcılarına bugün en çok kazandıran diğer kripto para birimleri 0x Protocol ve Nano oldu.

En değerli kripto para birimleri arasından değer kaybeden tek birim Bitcoin Cash (BCH) oldu. Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Monero (XMR) son yirmi dört saati neredeyse hareketsiz geçirdiler.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.452 dolar %0.45
Ethereum (ETH) 212 dolar %0.01
Ripple (XPR) 0.52 dolar %14.66
Bitcoin Cash (BCH) 440 dolar %0.01
EOS                    5.36 dolar %2.63
Litecoin (LTC) 57.11 dolar %1.80
Tron                      0.020 dolar  %0.32
Cardano 0.079 dolar  %2.34
IOTA                    0.55 dolar %1.71

Apollo Blockchain Güncelleme Yazılımı Geliştirdi

Apollo yeni tanıttığı bir ürünü sayesinde artık Blockchain protokollerinin güncellenmeleri sırasında yaşanması muhtemel sorunların tarihe gömüleceğini bildirdi. Blockchain platformlarında yer alan eksikliklerin tamamlanması için birçok güncelleme gerekiyor. Ancak bu güncellemeleri her ağa yerleştirmek o kadar kolay değil. Apollo bu soruna bir çözüm bulduğunu duyurdu. Henüz sektör tarafından onaylanmamış olsa da böylesi bir gelişme sayesinde sistemde yer alan akıllı sözleşmeler güncelleme ve hard fork esnasında güvence altına alınabilir.

Bitcoin Cash Ağına Depolama Hizmeti Ekledi

Blockchain protokolünün çözmesi gereken sorunlardan biri de depolama. Geleneksel depolama sistemlerinin kullandığı devasa tesisler blok zincirinde yer alamayacağı için bu soruna nasıl bir çözüm geleceği henüz bilinmiyor. Bitcoin Cash henüz bir çözüm oluşmadan en azından küçük boyutta olan bazı dijital bilgilerin ağda saklanabilmesi için bir yazılım geliştirdi. Bu yazılım sayesinde artık Bitcoin Cash ağında bilgi saklanabilecek. Bu Ethereum ağında zaten olan bir özellik. Ancak boyutlar konusunda farklı fikirler oluşuyor. Ağa yüklenen her bir bilgi ağı genişleteceği için bir yerden sonra tüm ağı bir bilgisayarda kayıtlı tutma şansı ortadan tamamen kalkacak. Bakalım bu sorun nasıl bir çözüm bulacak?

Coinbase Yerel Yasalara Göre Bölgesel Denetim Getiriyor

Coinbase en beğenilen kripto para borsaları listesinde bir numarada bulunuyor. Kullanıcı oyları ile belirlenen listede Coinbase 5 üzerinden 4.9 oy almış. Daha fazla kullanıcıya daha fazla hizmet vermek için şimdi bölgesel denetim sistemini çalıştırmaya hazırlanıyor. Bu sayede bir bölgede yasak olan bir kripto para birimi o bölgede satılmayacak ancak serbest olduğu bölgelerde işlemler görmeye devam edecek. Özellikle takip edilemez kripto para birimleri bu habere fazlasıyla sevinmiş olsa gerek. Monero ve Dash gibi kripto paraların geleceği yapılarından dolayı tehdit altında görülüyor. Her ne kadar aynısından sonsuz sayıda çıkma ihtimali olsa da otoriteler bu yasakları getirecektir. Coinbase’in bu yeni uygulaması sayesinde Monero gibi geleceği şüpheli markalar daha da fazla değer kazanabilir.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir