Ana Sayfa > Haber > 27 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #NTesla – Webercoin

27 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #NTesla – Webercoin

ICO Gündemi

Neredeyse bir aydır değer kazanmakta olan kripto para borsası son iki gündür durağan bir portre çiziyor. Blockchain teknolojisine olan aşırı ilginin başlattığı olumlu hava Amerikan SEC kurumunun Bitcoin ETF’lerini ret etmesi ile dağılmış görünüyor. Kripto para borsası bu gibi bütün sektörü ilgilendiren olaylardan olması gerektiğinden daha fazla etkileniyor. Zaten birçok borsacının bu borsayı tercih etmesinin ana nedeni de bu. Çünkü kripto para borsası sadece olumsuz olaylardan değil olumlu olaylardan da fazlasıyla etkileniyor. Bu yüzden de kripto para şirketlerinin CEO’ları dünyanın her tarafını gezerek kongreler düzenliyor, yeni coğrafyalardan yeni yatırımcılar bulmaya çalışıyorlar.

Bu kongrelerin düzenlenmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de Blockchain teknolojisini tanıtmak ve bu yeni platformun artılarından bahsediyor ve yeni projeleri kripto borsasına para akışı olabilmesi açısından teşvik ediyorlar. Bu projelerden bir kısmı da Ethereum, EOS gibi ana platformlara katılarak ICO gerçekleştiriyorlar. Konu hakkında daha detaylı bilgilere sitemizde bulunan ICO nedir bölümünden erişebilirsiniz.

NTesla Coin Blockchain ile Elektrikli Taşımacılık

Dünyadaki organik petrol yakıtları neredeyse tükenmek üzere. Artık derin denizlerde petrol arama çalışmaları yapılmaya başlandı. Hatta Türkiye de Akdeniz’de yabancı ortaklıklarla birlikte petrol aramaya başladı. Daha doğru bir anlatım biçimi ile zaten bizim sahamızda olan denizlerde yabancı şirketler petrol arıyor ve biz de petrol bulunması halinde pay alıyoruz. Enerji bakanlığı ilerleyen zamanlarda kendi petrol yataklarımızı da kurabileceğimizi söylüyor. Ancak henüz ortada bununla ilgili bir gelişme yok. Aynı zamanda dünya petrolü bırakmaya hazırlanırken petrol arama çalışmalarına giriliyor olunması da ilginç.

ICO Nedir

Bununla birlikte hem ülkemizde hem de dünyanın gelişmiş ülkelerinde artık bir çok enerji gerektiren araç elektrik ile çalışıyor. Buna şehirler arası taşımacılık da dahil. Özellikle Uzak Doğu ve Arap ülkeleri bu konuda oldukça ileri gittiler. Mıknatıs üzerinde ilerleyen elektrikli hızlı trenler yıllardır hizmet veriyor. Türkiye’de ise şehir içi taşımacılıkta İzmir ve İstanbul elektrikli otobüsler kullanmaya başladı.

NTesla projesi de bu gibi elektrikli taşıma araçlarının yaygınlaşabilmesi için bir kampanya yürütüyor. NTesla’nın dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tesla ile bir ilişkisinin olmadığını hatırlatmakta fayda var.

NTesla Coin ICO Resmi Sayfası

Webercoin Sosyal Medya Kullanıcılarının Dikkatini Çekebilir

Ethereum platformuna gömülü bir başka sosyal medya ve internet ekosistemi deneyi olarak açıklayabiliriz bu projeyi. Aslında buna benzer birçok proje tanıttık burada ve bunların arasından hangisinin sivrilip sosyal ağların yeni kralı olacak bilemiyoruz. Dün açıklanan bir habere göre facebook bir gün içerisinde %20 değer kaybetmiş. Facebook şirketinin para karşılığı insanların bilgilerini sattığı haberinin ardından şirketin marka değeri bir anda milyarlarca dolar zarara uğradı. Bu yüzden insanlar FB platformunun bir benzerini bulduklarında hele ki kendileri de bu işten para kazanacaklarsa hemen bu yeni platforma geçeceklerdir. Ben şahsen bunu yapmayı dört gözle bekliyorum. Hem saygı duyduğum bir kurumda sosyal ağ gerekliliklerini yerine getirip hem de bu işten kazançlı çıkmak süper olurdu doğrusu.

Webercoin Resmi Sitesi

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir