Ana Sayfa > Haber > 27 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Baidu – Enjin – PornHub – PumaPay

27 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Baidu – Enjin – PornHub – PumaPay

Enjin - PornHub - PumaPay

Haftanın ilk gününe EOS, IOTA, VeChain ve ICON damga vuruyor. Kripto para borsasının neredeyse tamamının değer kazanarak başladığı yeni haftada EOS uzun bir zaman sonra 5 doların üzerinde güvenli bir bölgeye tırmanmış gibi görünüyor. Geçtiğimi hafta Güney Kore’de önemli işler başaran ICON yükselmeye devam ediyor. ICON %24.44 değer kazanarak en iyi kripto paralar arasına girme yolunda önemli bir adım atmış oldu. IOTA, son zamanlarda teknoloji konularında önemli yatırımlar ve ortaklıklar kurma konusuna hız verdi. IOTA’nın üçüncü parti şirketler aracılığında Volkswagen ve Porsche ile yaptığı işbirliği yeni yılın başlarında sonuç verecek ve birçok arabaya entegre edilebilecek akıllı sistemler piyasaya sürülecek. Uzun süredir Tron ile 12 – 13.’lük mücadelesi veren IOTA bu atılım sayesinde Monero ve Bitcoin Diamond’ı geride bırakarak 10. sıraya yükseldi. IOTA’nın bugünlük değer kazancı %18’in üzerinde.

Aynı şekilde VeChain de üst sıralara doğru yolculuğuna hız vermiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda Nano ve Ontology’nin gölgesinde kalmasına rağmen SEC kararlarını en az hasarla atlatan VeChain son yirmi dört saatte %14 daha değer kazandı.

Bitcoin (BTC) günü dengede geçiriyor. Birçok kripto para markası önemli gelişmelerle ayakta durmaya çalışırken Bitcoin teknolojik gelişimini bir hayli yavaş ilerletiyor. Buna rağmen Bitcoin uzun vadede en çok değer kazanan kripto para olma özelliğini koruyor.

Ethereum (ETH) son zamanlarda suskun. Birkaç hafta önce 500 doları görmenin eşiğinden dönen Vitalik Buterin’in markası şu anda 276 dolardan işlem görüyor. Bir türlü 300 doların üzerine çıkamayan Ethereum, Cardano ve EOS’un geliştirdikleri teknolojiler sebebiyle yatırımcılarını tedirgin ediyor. Ethereum tutkunları artın Buterin’den yeni bir hamle bekliyorlar. Ölçekleme konusunda Tron’un satın aldığı BitTorrent örneğini  gösteren Cardano CEO’su Charles Hoskinson buna benzer bir metod geliştirmek için sadece finans dünyasında çalışabilecek bir dil daha geliştireceklerinin sinyallerini verdi. Bu hafta teknolojik gelişimlerin açıklanmaya devam edeceği ve yeni projeleri görebileceğimiz bir hafta olabilir.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.696 dolar      %0.72
  • Ethereum (ETH)  : 275 dolar         %1.02
  • Ripple (XPR)       : 0.32 dolar        %1.79
  • Litecoin (LTC)     : 57.37 dolar      %1.59
  • EOS                     : 5.14 dolar        %4.54
  • Bit. Cash (BCH)  : 526 dolar         %2.89
  • Tron                     : 0.023 dolar      %4.33
  • Augur (REP)       : 19.32 dolar      %0.93
  • IOTA                    : 0.61 dolar        %15.27

Çin Yasakları Baidu’yu da Etkisi Altına Aldı

Çin’in son dönemlerde başlayan dolandırıcılıkların çok fazla sayıda insanı etkilemeye başlaması üzerine aldığı yeni önlemler Baidu’ya da yansıdı. Kalabalık nüfusu sebebiyle bir türlü önüne geçemediği kripto para dolandırıcılığı konusunda Çin her zaman olduğu gibi yasaklama kozunu kullanıyor. Oldukça ilkel bir teknik olan yasaklama kuralında her zaman kurunun yanında yaş da yanıyor tabi ki. Google ve Yandex ile mücadele etmek için dünya pazarına açılmaya çalışan Baidu’da bu yasaklardan en çok etkilenen şirketlerden bir tanesi. Şimdi Baidu kripto paralar hakkında çok daha dikkatli davranmak zorunda. Geçtiğimiz hafa WeChat ve Alipay de yasaklardan etkilenmiş ve kripto paralar konusundaki yasakları uygulama kararı almıştı.

Enjin Yeni Çoklu Oyun Evreni Yakında Hazır Olacak

Enjin, Blockchain altyapısını kullanarak geliştirdiği yeni platformunda birçok oyunu tek bir çoklu evren uzayında birleştiriyor. Bu sayede oyuncular en sevdikleri kılıçlarını ya da büyülerini sadece bir oyunda değil uzayda yer alan tüm oyunlarda kullanabilecek. Bu yeniliği imkanlar dahilinde oldukça güzel bir video ile duyuran Enjin bu uzayda tabi ki kendi kripto parasını kullanacak. Daha önce piyasaya çıkan blok zinciri oyunlarından Age of Rust, 9Lives Arena, CryptoFights, War of Crypto, Bitcoin Hodler ve Forest Knight bu ortak uzayda yer alacaklar.

 

PornHub PumaPay ile Ödeme Kabul Edecek

Yetişkin video sektörünün dünya devlerinden PornHub bu yılın başlarında Verge ile anlaşarak sektöre yeni bir heyecan kazandırmıştı. Teknolojik yeniliklerin hayata geçirilmesi konusunda önce bir sektör olan yetişkin video dünyası kripto paraları denemekte de gecikmedi. Verge ile yaptığı anlaşmanın ardından Tron ve ZenCash ile yeni anlaşmalar yapan PornHub şimdi de PumaPay ile anlaşmaya vardı.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir