Ana Sayfa > Haber > 28 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Strykz (Fantezi Futbol) – Poseidon

28 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Strykz (Fantezi Futbol) – Poseidon

Poseidon Strykz ICO

Kripto para borsası bu hafta içi SEC kurumundan gelen üzücü haberler sonrası sarsılmış olsa da yıkılmamayı başardı. Perşembe günü başlayan değer kaybına cevap gecikmedi ve cuma günü ve bugün kripto para borsası topyekun yükselişe geçti. Birçok uzman bu yükselişin yıl sonuna kadar devam etmesini bekliyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerlerinin henüz tam olarak anlaşılamadığı bir gerçek. Bunun pek çok nedeni bulunuyor elbette. Özellikle Silk Road davası ile başlayan büyük karalama çalışmalarının izleri hala insanların hafızalarında büyük bir yer kaplıyor.

Bu kötü izler sadece Bitcoin’i etkilemiyor elbet. Bitcoin’in etkilenmesi demek henüz altcoin’lerin de ciddi şekilde etkilenmesi anlamına geliyor. Açık konuşmak gerekirse insanların bir çoğu Bitcoin’i bile bilmezken onlara EOS ya da Tron’un güvenilirliğinden bahsetmek kolay olmuyor. Bu gerçek kripto para borsalarında neden Bitcoin’in çok önemli olduğunun başka bir göstergesi. Örneğin Nebulas Çin’li uzmanların değerlendirmelerine göre en iyi kripto para projeleri listesinde 3. sırada yer alıyor. Ancak Nebulas henüz kripto para dünyasında bile yeterince tanınmış değil.

Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen Blockchain teknolojisinin önemi ve mevcut sistemler arasındaki tartışmasız üstünlüğü sektörün çökmesinin önünde durmaya yetiyor. Ayrıca her gün gerçekleşen ICO’lar ve yeni blok zinciri projeleri de piyasaların nefes alabilmesi için kaynak sağlıyor.

Yarın ve Pazartesi günü toplu ICO’lar gerçekleşecek. Birçok proje sahnedeki yerlerini alacak ve bu durum kripto para piyasalarını oldukça olumlu etkileyecek. Diğer gelişmeleri bir kenara bırakacak olursak bu tolu ICO’ların piyasayı %1 oranında ileri yönlü hareketlendirmesi muhtemel. Lafı fazla uzatmadan günün öne çıkan iki projesinin tanıtımına geçelim.

 

Poseidon Karbon Salınımına Savaş Açıyor

Yunan mitolojisinde Doğa’yı koruyan iradenin karşılığı olarak ün salan Zeus’un oğlu, denizler Tanrısı Poseidon doğayı korumayı hedefleyen yeni bir Blockchain projesinin ilham kaynağı olmuş. Projenin resmi sitesinde Poseidon uygulamasının Stellar altyapısında çalışacağı söyleniyor ve Stellar ile diğer kripto devleri enerji tüketimleri açısından kıyaslanıyor. Stellar’ın işlem gücüne ve bu gücü sağlayan enerji miktarına bakıldığında Bitcoin ve Ethereum ile arasında büyük bir fark olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu kıyaslamalara VISA da eklenmiş ve Stellar Poseidon’a göre VISA’dan da daha fazla doğa dostu bir işlem bütünlüğü sağlıyor. Aynı zamanda saniyede yürütülebilen işlem miktarında da büyük avantajları olduğundan bahsedilmiş.

Poseidon uygulaması, insanların yaptıkları tüm alışverişleri doğaya karbon salınımı cinsinden ölçeklendiriyor ve buna göre faturaya bir miktar masraf ekliyor. Bu kesilen miktar ise tamamen doğanın karbon ile savaşında kullanılıyor. Poseidon yetkilileri insanoğlunun zamana karşı savaşabileceğini ve doğada meydana gelen olumsuz bulduğumuz değişimleri engelleyebileceğini düşünüyor. Umarız amaçlarında başarılı olurlar.

Poseidon Resmi Sitesi

Fantezi Futbol Strykz Sayesinde Blockchain ile Buluşuyor

Futbol tutkunlarının en çok sevdiği oyunlardan biri de fantezi futbol. Birçok internet sitesinin ve hatta FIFA ve UEFA’nın resmi kanallarında oynattığı bu harika oyun Srtykz sayesinde daha interaktif bir hal alıyor. Strykz ile fantezi futbol oynayan kullanıcılar platformun jetonları ile ödüllendiriliyor. Sadece her galibiyet değil her etkileşimden jeton kazanma fırsatları sunarak Fantezi Futbol tutkunlarının bir yandan sevdikleri bir oyunu oynarken diğer yandan kazanmalarını hedefliyor.

Strykz resmi Sitesi

NOT : Bu yazıda tanıtılan projelerle Coinmoz sitesinin bir bağı yoktur. Bu yazı bir reklam ya da yatırım tavsiyesi değildir. Bu projelere yapılacak yatırımlardan dolayı doğabilecek maddi zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir