Ana Sayfa > Haber > 29 : 06 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

29 : 06 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Bitcoin'de Neler Oluyor?

Bitcoin ve diğer kripto paralar dün hafif bir yükselme trendine girmeye çalışırken bir anda ilk onda bulunan kirpto paraların tamamının değeri düşmeye başladı. Bu düşüş Asya borsalarının kapanıp Amerikan borsasının açıldığı ana denk geldi. Ortalık şu anda biraz daha toparlanmış görüyor. Dün 5.800 doları aralığının diplerine kadar inen Bitcoin şu anda 5.900 doları zorluyor.

Bitcoin ile birlikte Ethereum, Ripple ve dün en çok kar sağlayan EOS’da bu ters rüzgardan nasibini aldı. Hatta en çok etkilenen dijital para EOS oldu. EOS, %7,69’luk bir gerileme ile 7,29$ seviyesinden işlem görmeye başladı. İlk onda bulunup fırtınada zarar görmeyen tek para Tether oldu. Tether’de 0,99$’lık değerden işlem görüyor.

Facebook dedikoduları, bankaların anlaşmaları, siber korsanların başarılı soygunları ve bunlar gibi birçok etkenin yolunu çizdiği kripto dünyasında gündem hiç boş kalmıyor. Ancak genel olarak gerileme devam ediyor ve kripto meraklılarının cevabını en çok merak ettiği soru hala cevap bulabilmiş değil. Gerileme ne zaman sona erecek?

Coinbase’in Pound Çıkışı Etkisini Gösterebilir

Bitcoin Fiyatı ve Günlük Haberleri

Coinbase alım satım işlemlerinde artık İngiliz Pound’una da yer verecek. Bu şekilde İngiltere’de yaşayan yatırımcıların ilgisini çekmeyi hedefleyen şirket bu hizmetine çok yakında başlayacak. Bu durumun piyasaya ek para takviyesi yapması bekleniyor. Aynı zamanda Coinbase merkezlerine bir yenisini daha ekledi. Oregon Portland’a açtığı yeni ofis ile dünya genelinde çalışma zeminini biraz daha genişletmiş oldu.

Bithumb 14 Milyon Dolarlık Zararı Karşıladı

Son dönem gerileme trendinin en önemli aktörlerinden olan Bithumb, soygunun yaralarını sarmakla meşgul. Son gelen haberlere bakılacak olursa Bithumb ettiği zararın yarısını karşılamış görünüyor. Özellikle altcoin’lerin desteği sayesinde kurtulan borsa devi, insanların zararlarını da karşılamaya devam ediyor.

Binance Afrika’da, Uganda Merkezi Açıldı

Kripto para borsasının en büyüklerinden biri olan Binance da çalışma zeminini genişletmeye devam ediyor. Binance’ın son durağı bir Afrika ülkesi olan Uganda. Binance tarafından yapılan açıklamalarda Uganda gibi daha düşük ekonomili ülkelerin de kripto dünyasına girmesinin ne kadar önemli olduğuna değinildi. Gelişmiş ülkelerde daha fazla para olmasından dolayı kripto dünyasının sadece bu zengin bölgelerde kalmasının adaletsiz olacağını ve kripto para felsefesine yakışmayacağını düşünüyorlar. Bu nedenlerden dolayı yeni teknolojiyi Afrika’ya tanıtmaya başlamak için Uganda Binance hizmete girmiş.

Dün %15 Değer Kazanan Augur’da Kendi Ağına Geçiyor

Kripto dünyası son yirmi dört saatte toplu olarak gerilerken yakın bir zamanda kendi ağına geçmenin çalışmalarını yapan Augur %15 değer kazandı. Ardından Augur da diğer kriptolara ayak uydurdu ve gerilemeye başladı. Ancak yine de hala kar getiren şirketler arasında.

Bakalım bugün ne gibi olaylar yaşanacak ve piyasalar bu olaylara nasıl tepkiler verecek?

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir