Ana Sayfa > Haber > 29 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Elon Musk – Samurai – West Virginia

29 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Elon Musk – Samurai – West Virginia

kripto para haber sitesi

Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası uzun zaman sonra bir haftayı çok yüksek frekanslı dalgalanmalar yaşamadan bitirmeye yaklaşıyor. Hafta içerisinde en değerli on beş kripto para birimi içerisinde son yedi günde Bitcoin Cash (BCH) en çok değer kazanan birim oldu. En büyük kaybı yaşayan dijital varlık da EOS oldu.

Bitcoin son bir haftada %2 oranında değer kaybı yaşadı. Hafta içi kripto dünyasında çok fazla hareket ettirici olay yaşandığı söylenemez. Kripto para borsaları da nispeten hareketsiz bir haftayı geride bıraktılar.

Ripple (XRP) son iki haftadır tüm borsayı taşımayı başarmıştı. Bu hafta Ripple 24 saatlik işlem hacminde de normal seviyelere geri döndü. Geçtiğimiz hafta 5 milyar dolara kadar çıkan günlük işlem hacmi şu anda 700 milyon dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin ETF başvuruları ile artık yakından tanıdığımız Amerikan Menkul Kıymetler Kurumu SEC bu sefer Elon Musk ile mücadeleye başladı. Kripto paralara olan desteği bilinen Elon Musk bir süre önce şirketin hisselerini geri almak istediğini bildirmişti. Hisseleri almayı düşündüğü rakamı da twitter hesabından 420$ olarak açıkladı. Şirketin 300 dolar olan hisseleri bir anda 370 dolara kadar çıktı. Ancak bu hisse geri alış işlemleri hiç bir zaman başlamayınca SEC devreye girdi ve bu olayı bir dolandırıcılık olarak raporladı. Musk’a dava açan SEC Tesla’nın sonunu getirebileceği söylense de bu çok gerçekçi değil. Aslına bakılırsa davadan Elon Musk’ın suçsuz çıkacağını düşünüyorum. Çünkü şirketin halka arzının geri alınması esnasında ona yön veren şirketlerin önerilerini Tesla yönetim kurulu kabul etmedi. Bu arada yaşanmış olan Twitter kargaşasında resmi bir karar alındığı ile ilgili bir açıklama yok. Kripto dünyasının yakından tanıdığı John McAfee’de Elon Musk’ı korudu ve onu savunmaları için takipçilerinden destek istedi. Açılan davanın ekonomik değil ideolojik olduğunu düşünen çok sayıda insan bulunuyor. Umarız Amerika ve SEC artık teknolojinin getirdiği değişimlere biraz daha sıcak bakmaya başlar.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.551 dolar %0.32
Ethereum (ETH) 230 dolar %2.84
Ripple (XPR) 0.54 dolar %3.27
Bitcoin Cash (BCH) 531 dolar %0.40
EOS                    5.71 dolar %2.30
Litecoin (LTC) 61.18 dolar %0.12
Tron                      0.021 dolar  %0.67
Cardano 0.083 dolar  %0.87
IOTA                    0.56 dolar %0.90

West Virginia Blockchain Oylama Sistemini Kullanacak

Blockchain sadece ekonomi konusuna değil bunun yanında çağımızın diğer sorunlarına da oldukça sağlam çözümler getiriyor. Bu sorunlardan bir tanesi de oylama problemi. Dünyanın her tarafında oylama işlemlerinin başlaması ile birlikte hile, şike, itirazlar vs eksik olmuyor. Blockchain teknolojisi sayesinde yakın zamanda çağı yakalayan ülkelerde bu sorun ortadan tamamen kalkacak. Yapısı itibari ile oylamalarda hile yapılamayacak bir sistem üretebilen blok zinciri daha önce West Virginia yerel oylamalarında ve İsviçre’nin Zug kentinde kullanılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmişti. West Virginia bir kez daha Kasım ayının ortasında yapılacak olan seçimlerde Blockchain teknolojisinin kullanılacağını duyurdu.

Kripto Para Cüzdanı Samurai Fiat Paraları Desteklemeyecek

Samurai uzun zamandır bir çok dilde hizmet veren ve kullanıcıları tarafından sevilen bir kripto para cüzdanı. Hizmet verdiği diller arasında Türkçe de bulunan Samurai ilginç bir karar aldı ve artık fiat paraları desteklemeyeceğini açıkladı. Bu kararı alırken onları motive eden kuvvet hakkında açıklamalar yapan şirket, devlet kontrolündeki paraların cüzdanlarında yeri olmadığını bildirdi. Bu açıklamanın ardından kullanıcı kaybedebileceğinin farkında olmasına rağmen Samurai bu işlemi gerçekleştirecek.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir