Ana Sayfa > Haber > 30 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tayland, Tron, Kenevir

30 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tayland, Tron, Kenevir

TVM Nedir? Kripto Para Gündem

Yeni bir hafta yeni bir başlangıç. Bitcoin ve diğer kripto paralar yeni direnç noktalarını aşmakta zorlanıyorlar. Global ekonomideki belirsizlik yukarı yönlü hareketlerin uzun sürelere yayılmasına engel oluyor. Son üç haftalık dönemde kripto paraların yaşadıkları bazı olumsuz gelişmelere rağmen değer kazanmaya devam etmeleri ve yeni değerlerinde tutunabiliyor olmaları kripto para borsası açısından heyecan verici bir gelişme. Daha önce Bitcoin dip fiyat seviyesinin 5.800 dolar olduğu yönündeki yorumlar artık geçerli olmayabilir. Bitcoin’in bu yıl içerisinde 6.000 doların altına bir daha inmesi beklenmiyor. Yeni destek seviyesinin 7.500 dolar civarında olduğunu tahmin ediyorum.

Kripto paralar son yirmi dört saati neredeyse hareketsiz geçirdi. Stellar diğer altcoin’lerle senkronize iniş çıkışlar sergilemiyor. Ancak şunu söylemekte fayda var ki ortalama olarak, yani değerlere haftalık ya da aylık göz atacak olursak aşağı yukarı aynı oranlarla hareket ettiği anlaşılıyor. Diğer kripto paraların hareketsiz geçirdiği günleri %3-4 artışla ya da değer kaybıyla geçiriyor. Bu yüzden şimdilik kısa vadeli Stellar yatırımları dikkatli incelenmeli. Kripto para borsasının sabit durduğu bir gün %5-6’lık bir düşüş yaşaması halinde son zamanlardaki davranışına bakacak olursak, Stellar’ın bir iki gün içerisinde tekrar benzer bir artışla kazanç sağlayabileceğini düşünebiliriz.

TRON Virtual Machine (TVM) için Geri Sayım Tamamlandı

Bu haftanın en çok beklenen olaylarından bir tanesi Tron’un yeni sanal makinesinin faaliyete geçecek olması. Bugün saat 12:00’da geri sayım tamamlandı. Geri sayımın yerine canlı yayın sunan bir youtube adresi eklendi ve bu adreste Tron yeni uygulamasının detaylarını anlatıyor. İngilizce ve Çince gerçekleşen açıklamalar hakkında detaylı bilgileri ilerleyen saatlerde paylaşacağız.

Bu yeni sanal makinenin Ethereum Sanal Makinesi olan EVM’ye ne kadar benzeyeceği, birçok kodu çeşitli platformlardan alıp referans gösterememekle suçlanan Tron bakalım bu sefer orijinal bir gelişme sağlayabilecek mi?

İsrailli Dev Kenevir Şirketi Kripto Para Kullanmaya Başlıyor

Kenevir üretimi ve kullanım çeşitlerinin bir çoğu dünya genelinde tartışmalara konu olmaya devam ediyor. Daha önce tüm dünyada yasaklanan üretim modelleri, tıp dünyasında yaşanan gelişmelerin ardından tekrar değerlendirilmeye başlandı. Kenevir bitkisinin pek çok hastalığa iyi geldiğinin kanıtlanmasının ardından özellikle Avrupa ve Amerika bitkinin medikal anlamda kullanımını serbest bıraktı ve tekrar yasal yollardan kenevir üretiminin önü açılmış oldu. Bunun ardından Amerika ve dünyanın çeşitli bölümlerinde bitkinin üretimi ve kullanımı çeşitli kısıtlamalar dahilinde tamamen yasallaştı.

Bu gelişmelerin ardından tabi ki İsrail boş durmadı. Biyolojik gelişmeler anlamında dünyanın önde gelen teknolojilerine sahip olan İsrail bu sektörde de en büyük gelişmelere imza atarak, daha faydalı ve daha az zarar veren yeni bitkiler geliştirmeye başladı. Bu şirketlerden biri olan Telegrass hem İsrail’in hem de dünyanın en fazla miktarda kenevir üretimi yapan şirketi. Telegrass, bundan böyle bu konuda yatırım yapmak isteyen müşterilerine kripto para ile ödeme seçeneği de sunacak.

Tayland’da Sinemalarda Kripto Para Dönemi Başlıyor

Ekonomisine yeni bir boyut getirmeye çalışan Tayland’ta kripto paralar konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kripto para borsalarının ve şirketlerinin büyük önem verdiği ülkede kripto paraların kullanım modelleri hakkında yeni çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalardan bir tanesi de ülkenin en geniş çaplı sinema zincirlerinden Major Cineplex şirketinde gerçekleşiyor. Yapılan açıklamaya göre yakın bir zamanda şirket müşterilerinden kripto para kabul etmeye başlayacak.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir