Ana Sayfa > Haber > 30 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #BestMeta – LibertyLance

30 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #BestMeta – LibertyLance

ICO Haber

Kripto para borsasının tamamı haftaya değer kayıplarıyla başladı. Bugün Tron’un Tron Sanal Makinesi olan TVM’yi çalıştırması, Vitalin Buterik’in SEC raporlarının önemi hakkında yaptığı açıklamalar ve gerçekleşecek olan onlarca ICO yarına kadar daha fazla değer kaybının yaşanmasının önüne geçebilir.

___________________________________________________________________________________________

Vitalin Buterik : SEC Kararı Önemli Değil!

___________________________________________________________________________________________

 

Bugün çoğu finans sektörü ile ilişkili olan onlarca proje ilk arzlarını gerçekleştirecekler. Bu projelerden büyük çoğunluğu yeni ödeme yöntemleri, yeni dApp platformları, daha hızlı ve güvenli işlem metotları gibi alıştığımız blockchain projelerinden. Büyük çoğunluğu da yine Ethereum, Stellar ve Bitcoin platformlarına gömülü çalışıyorlar.

Kripto para dünyasında ICO’lar çok önemli gibi görünmeseler de aslında sektörün geleceği düşünüldüğünde muazzam bir önem arz ediyorlar. Bu önemin bir an önce anlaşılması ve artık hızla bu yeni dApp’lerin kullanımının yaygınlaşması gerekiyor. Yapılan araştırmalar bu projelerin oldukça büyük bir çoğunluğunun başarısızlıkla sonuçlandığını söylese de bunun nedenlerini iyi irdelemek gerekiyor.

ICO’su gerçekleşen ve faaliyete geçen projeler büyük uğraşlarla ayakta kalmaya çalışırken, toplayabildikleri fon kısa bir süre içerisinde tükeniyor. Hatta Ethereum, EOS gibi platformlar bu projelerin ayakta kalabilmeleri için büyük çaba harcıyorlar. Ancak her projenin insanların ilgisine ihtiyacı vardır. Özellikle uygulamalar ve merkezsiz uygulamalar kullanılmadıkları taktirde bir anlam ifade edemezler.

Bu projelerin kullanılmıyor olmalarının ana sebeplerini detaylı bir şekilde anlatan bir yazıyı ilerleyen günlerde kaleme almayı düşünüyorum. Ancak en önemli unsurları kısaca sıralayacak olursak, güvenlik, erişim zorluğu ve kullanıcı için kullanım kolaylığının sağlanamıyor olması gibi başlıklar çıkarabiliriz.

___________________________________________________________________________________________

ICO Nedir?

___________________________________________________________________________________________

LibertyLance ile Özgür İş Alanları

Yıllardır freelancer olarak çalışan benim gibi yüz binlerce insan, kazandığından çok daha fazlasını, portal oluşturmak dışında hiçbir işe yaramayan şirketlere bırakmak zorunda kalıyor. Portal oluşturmak deyip geçmek biraz haksızlık gibi görünebilir ancak bu portalların kestiği rakamları görseniz gözlerinize inanamazsınız. Daha önce oDesk olan ve çok daha kullanıcı dostu bir politika izleyen bir portal’ı ve eLancer adındaki başka bir kullanıcı dostu portalı satın alıp tek bir çatıda birleştiren ve adını Upwork koyan bir grup girişimci şu anda sektörü neredeyse tekeline alıp ardından %20 ve üzeri kesintiler eklemeye başladılar. Ayrıca buralardan kazandığınız paraların size gelene kadar geçirdikleri maceralardan ötürü yaşayacağı kesintileri saymıyorum bile.

Bu durum sadece çalışanı değil iş vereni de etkiliyor. Sanmayın ki bu kan emici portallar sadece çalışandan para kesiyor. Bu sorun bir an önce düzelmeli diye düşünen bir girişimci ekip LibertyLance adında akıllı sözleşmelerle çalışan harika bir platform hazırlamış. Merkezsiz hazırlanan bu platformda çalışanlar istedikleri ücreti herhangi bir aracıya maruz kalmadan tamamen kasasına koyabiliyor. Umarız LibertyLance ya da benzeri başka bir merkezsiz proje kısa bir süre içerisinde yaygınlaşır ve geleceğin rakipsiz çalışma modeli olarak gösterilen freelance hizmetleri hak ettiği öneme ve değere kavuşur.

LibertyLance Resmi Sitesi

BestMeta ile E-Oyun Dünyası Evriliyor

E-Spor artık bir spor dalı olarak anılıyor. Uzun zaman önce satranç oyununu olimpiyatlara dahil edilmesi hakkında bazı tartışmalar çıkmıştı ve o dönemin otoriteleri satranç oynamak ve spor oyunları arasında yeterince ilginin olmadığını düşünerek dünyanın en çok ilgi görmüş oyunlarından biri olan satrancı olimpiyatlara dahil etmemişlerdi.

Ancak bizim neslimiz biliyor ki vücut sadece eller kollar ve bacaklardan oluşmuyor. Vücudun daha değerli bir organı daha var: Beyin!

Bazı oyunların takımlar halinde oynanarak spor adını alması işte bu yüzden gerçekleşti. Beyin-el, beyin-bacak, beyin-parmak arasındaki bağların kişiden kişiye fark göstermesi ve bu becerilerin geliştirilebiliyor olması ve bunun o kadar da kolay olmaması bu becerileri üst düzey olan insanların popülerleşmesine yol açtı. İlgi her zaman bilgiden sonra gelir. Örneğin tenis oynamayan bir insan tenisçilerin ne kadar mükemmel bir performans sergilediklerini anlayamaz. Onlara yeteri kadar saygı duyamaz ve bu yüzden bu spora ilgi duyması zorlaşır.

Günümüzde değişen oyun anlayışı da sahip olduğumuz ilgiyi yeni oyunları çok iyi oynayabilen insanlara yöneltti. Örneğin LOL ve Heartstone gibi oyunları çok iyi oynayan insanlar şu anda neredeyse Messi kadar çok para kazanma imkanına sahipler. Oyunları turnuvalarından kazanılan paraların yanında eğitim ve şov amaçlı yayınlanan videolardan ve kulağa garip gelebilir ama bağışlardan, inanılmaz rakamlar kazanmak mümkün olabiliyor.

BestMeta projesi oyun dünyasındaki insanları bir araya getiriyor. Oyunlar oynanırken dışarıdan izlenebiliyor ve hatta izleyiciler bir taraftan yana olarak oyuna müdahale edebiliyorlar. Zaten bilenler bilir, oyun oynarken izleniyor olma psikolojisini yaşamak bile insanın farklı duygular yaşamasına neden olabiliyor. Bakalım ilerleyen yıllarda bizleri ne gibi gelişmeler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

BestMeta Resmi Sitesi

 

___________________________________________________________________________________________

Not : Bu tanıtım yazısı bir reklam ya da yatırım tavsiyesi değildir. Burada bahsi geçen projelere yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz. Burada bahsi geçen projelere yapılacak olan yatırımlardan doğabilecek olası zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz!

___________________________________________________________________________________________

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir