Ana Sayfa > Haber > 30 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #KuCoin – 0x Protocol – Yahoo – Square

30 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #KuCoin – 0x Protocol – Yahoo – Square

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsasında birkaç gün süren değer kazançları bugün sabah saatleri itibari ile son bulmuş durumda. Bitcoin (BTC) %2 değer kaybederek tekrar 7.000 doların altına geriledi. Bitcoin dışında kalan diğer altcoin’lerin değer kayıpları ortalama %5 oranında. Son günlerde orantısız bir değer kazancı yaşayan IOTA, Nano, Ontology ve ICON %10 üzerinde gerilemiş olmalarında rağmen son hafta karlılık oranlarında üst sıralarda kalmayı başardılar. Son yirmi dört saatlik dilimde Nano %17, IOTA ise %14 değer kaybı yaşadı.

Günün sürprizi Dogecoin’den geldi. Piyasaların ortalama %8 oranında değer kaybettiği saatlerde Dogecoin %16 oranında değer kazanmış görünüyor. Reddit kullanıcıları tarafından bir espri olarak başlatılan ve ilerleyen dönemlerde yoğun ilgi görmeye başlayan Dogecoin kripto para borsasının geçirdiği bütün ayı piyasalarından sağ kurtulmayı başarmıştı. Dogecoin 353 Milyon dolarlık market hacmi ile 28. en değerli kripto para olarak listeleniyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.901 dolar %2.70
Ethereum (ETH) 275 dolar %6.31
Ripple (XPR) 0.32 dolar %5.68
Litecoin (LTC) 59.13 dolar %5.59
EOS                      5.77 dolar %7.27
Bitcoin Cash (BCH) 530 dolar %5.87
Tron                      0.024 dolar  %10.40
Dogecoin 0.0030 dolar  %17.51
IOTA                    0.66 dolar %15.19

 

 

 

 

 

 

 

Square Kripto Paraları da Kapsayan Bir Ödeme Sistemi Patenti Aldı

Twitter kurucu ortaklarından Jack Dorsey’nin sahibi olduğu Square adında bir şirket Amerikan Patent Bürosu’ndan kripto paralar açısından oldukça büyük bir öneme sahip olacak yeni bir patent aldı. Bu patent sayesinde şirket birçok farklı biçimlerdeki ödeme yöntemleri arasında transfer sağlayabilecek. Bu ödeme yöntemlerine Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimleri de dahil edilmiş. Kullanıma girmesi beklenen yeni teknolojide iki taraf arasında bir değer anlaşması olmasına karşın bir para birimi anlaşması olmuyor. Her iki tarafta hangi birimden ödeme yapmak ya da ödeme almak istediği konusunda özgür bırakılıyor. Örneğin karşı tarafın Euro olarak ödediği bir ödemeyi siz Ethereum olarak alabileceksiniz. Bu sistem için geliştirilecek özel bir POS (Point of Sale) cihazı sayesinde tüm birimler güncel değerlerinde kalacak.

Yahoo Finans Birimleri Bitcoin, Litecin ve Ethereum’u Destekliyor

Finans konusunda dünyanın en aktif ve popüler sitelerinden birine sahip olan Yahoo, ekonomi ile ilgili haberlerini yayınladığı bu departmanında artık Bitcoin (BTC) Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) ticareti yapmaya başlıyor. Ana sayfasında bu birimlerin günlük değerlerine de yer verecek olan Yahoo bu hizmeti Tradelt adında bir aracı şirket tarafından sağlayacak. Tradelt, Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler iki kripto para borsası olan Coinbase ve Robinhood tarafından desteklenmekte. Yahoo ana sayfasında bu kripto para birimleri için bir “Satın Al” ve “Sat” tuşları bulunacak. Buradan hızlı bir şekilde kripto para alıp satmak mümkün olabilecek.

KuCoin Listesini Zenginleştirmeye Devam Ediyor – 0x Protocol (ZRX)

Bu hafta içerisinde listesine son günlerin aktif kripto para birimlerinden olan Tron(TRX)’u ekleyen KuCoin şimdi de yeni token’leri listesine eklemeye hazırlanıyor. KuCoin’den yapılan açıklamaya göre, gelecek vaat ettiğine inanılan token birimleri de artık bu borsada listelenecek. Çok düşük miktarlarda transfer işlem ücretlerine sahip olan 0x Protocol (ZRX) belli ki KuCoin’e göre gelecek vaat ediyor. Ethereum altyapısında bulunan bu token kısa bir süre sonra KuCoin borsasında listelenmeye başlayacak.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir