Ana Sayfa > Haber > 31 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Mafia Wars – Gastery – Robotar

31 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Mafia Wars – Gastery – Robotar

ICO Gündem

Bitcoin Asya pazarının açık olduğu saatlerde 7.800 dolar seviyesine düşmüş ve kısa bir süre içerisinde toparlanmayı başararak tekrar 8.200 dolar seviyesine yükselmişti. Ancak Asya borsaları kapandıktan sonra Bitcoin tekrar değer kaybetmeye başladı ve bu sefer daha önceki toparlanmayı gerçekleştiremedi. Şu anda Bitcoin 7.700 dolar aralığına kadar geriledi. Asya borsalarının açılması ile yeni hareketin hangi yönde olacağını sabah göreceğiz.

Kripto para borsasına etki eden bir diğer faktör de ICO’lar elbette. Her gün yeni projeler Ethereum, Stellar, EOS gibi platformların alt ağlarına ekleniyorlar. Son iki günde onlarca proje Blockchain ile tanıştı. Bugün yine oldukça fazla ICO gerçekleşecek. Hemen her gün olduğu gibi yine bu uygulamaların pek çoğu finansal sorunlara çözüm arayışına giriyorlar. Daha ucuz transfer ücretleri, daha hızlı aktarımlar, güvenli ve şeffaf transferler, bankalarla kripto paraların entegrasyonu gibi pek çok farklı konuda yeni uygulamalar piyasaya çıkmaya devam ediyor.

Ancak ben burada mümkün olduğu zamanlarda daha farklı projeleri tanıtmayı tercih ediyorum. Finansal uygulamalarda büyük bir yenilik göremediğim zaman bunların dolandırıcılık amaçlı çıkıp çıkmadığına emin olmak çok zor. Zaten bütün kodları açık olan Bitcoin, Ethereum gibi dev platformların benzerlerini piyasaya sürmek çok da imkansız değil. Zaten Tron, Ripple, ByteCoin, Bitcoin Cash, Monero vs bunların hepsi ya Bitcoin’in ya da onun ardılı Ethereum’un hard forkları.

Bu yüzden daha renkli ve arkasında bir uygulama ya da ürün taşıyan uygulamalar daha ciddi görünüyor gözüm. Bugün yine birbirinden renkli üç projeyi tanıtmaya çalışacağım.

Kendi Robotunuz Olsun İster Misiniz? Robotar

Yıllar önce The Big Bang Theory dizisinde Sheldon Cooper kendisine bir robot yapmıştı. Bu robotun kafasına yerleştirdiği bir ekran ve kamera sayesinde insanlar onun, o da insanların suratlarını görebiliyordu. Bu şekilde okula giderek ders veren Cooper bu şekilde odasından çıkma zorunda kalmıyordu.

İşte bu projenin videosunu izlediğimde aklıma bu sahneler geldi. Robotar, wi-fi üzerinden çalışan bir robot projesi.  Henüz geliştirilmekte olan robot, elinize ve kafanıza taktığınız birer aygıt sayesinde sizin hareketlerinizi aynen gerçekleştirmek üzere tasarlanıyor. Robotar yetkilileri cihazın fiyatının ok yüksek olmayacağının da sözünü veriyor. Bakalım bu teknoloji ne zaman evlerimize girecek.

Robotar Resmi Sitesi

Blockchain Mafya Oyunu : Mafia Wars

Oyunların insan doğası için değeri tartışılmaz. İnsanlar oyun oynarken heyecan ve şaşkınlık duymayı da sevdiklerinden son dönemlerde geleneksel oyunların yerlerini dijital oyunlar alıyor. Harika sanatçıların muhteşem işler başararak ortaya çıkardıkları bu dijital oyunlar yediden yetmişe her insanı büyülemeye devam ediyor.

Blockchain platformu diğer tüm uygulamalar için harika olanaklar sağladığı gibi oyun dünyası için de oldukça kullanışlı bir platform sunuyor. Her gün bir başka oyun gündeme geliyor. Bu oyunlardan bir tanesi de Mafia Wars. Oyunda beş mafya ailesi var ve her oyuncu bu ailelerden birine üye oluyor. 2023 yılında sona erecek olan oyunda o tarihte en çok parası olan ve en büyük ailenin başında olan oyuncu oyunu kazanacak. Oyunun kurallarını okumak için Mafia Wars resmi sitesine girebilirsiniz. Bu arada oyuna katkıda bulunmak isteyen görsel sanatçılar, kartlar hazırlayarak oyunun para birimi olan MafiaCash coinleri kazanabilirler.

Mafia Wars Resmi Sitesi

ICO Nedir?

 

Restoranlar ve Misafirleri için Harika Bir Uygulama : Gastery

Blockchain ile birlikte akıllı cihazlar bir seviye daha gelişiyorlar. Artık çağımızın insanları da yeni gelişmeler için iyice hazırlandılar ve gelişmiş ülkelerde teknolojik şok artık eskisi kadar uzun süreli olmuyor. Robotlar, akıllı evler, akıllı arabalar derken artık akıllı lokantalar da hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

Gastery, geliştirmiş olduğu sistem sayesinde restoranlara ve konuklarına büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu özelliklerden bazılarına kısaca değinelim. Yemek sepetinde alıştığınız özelliklerin tamamının yanında, Gastery, restoranda yemek yemek için de bir eklenti geliştirmiş. Restorana gelmeden yarım saat önce verdiğiniz sipariş siz masaya oturduğunuzda önünüze geliyor. İstediğiniz restoranların bütün menüsünü detaylı bir şekilde analiz edebiliyorsunuz. Masaya hesap istemeden uygulama sayesinde hesabınızı ödeyebiliyorsunuz. Restoranların masasında bulunan QR kodları sayesinde garsonlara istediğiniz anda ulaşabiliyorsunuz. Daha fazlası için aşağıda paylaşacağım videoya bir göz atabilirsiniz.

Gastery Resmi Hesabı

________________________________________________________

Not : bu yazıda tanıtılan projeler ile Coinmoz sitesinin bir ilişkisi yoktur. Bu yazı bir reklam ya da yatırım tavsiyesi değildir. Bu uygulamalara ve ICO’lara yatırım yapılmadan önce detaylı bir analiz yapılması tavsiye edilir. Ortaya çıkabilecek maddi kayıplardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

________________________________________________________

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir