Ana Sayfa > Haber > 31 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bithumb – Lisk – Walton Chain

31 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bithumb – Lisk – Walton Chain

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsası dün sabah saatlerinde yatırımcıları korkutmasına rağmen akşam saatlerinde toparlanmaya başladı ve şu anda durağan bir portre sergiliyor. İlk on kripto para arasında sadece Monero (XMR) önemli ölçüde değer kazandı. XMR 11.67 oranında değer kazanarak 109 dolara yükseldi. Monero’nun yanında EOS’da %6 değer kazandı. Bu iki kripto para biriminin dışında kalan büyükler günü ortalama %1 değer kazancı ile kapattılar.

Günün önemli haberleri arasından Bithumb’ın listelemeye başlayacağı kripto para birimlerinin değer kazancı da yer alıyor. En büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb’ın WaltonChain’i (WTC) listeleyeceğini duyurmasının ardından WTC hızla değer kazanmaya başladı. Son yirmi dört saat içerisinde %11 değer kazanan Walton Chain bu hamlesi ile ilk 50 arasındaki yerini bir süreliğine garanti altına aldı.

Bitcoin (BTC) son yirmi dört saati düşük frekanslı dalgalanmalar altında geçirdi. 7.000 dolar direnç noktasına takılan BTC bir türlü 7.100 dolar üzerinde kalamadı. Geçtiğimiz gün bu seviyeyi aşmış olsa da anında gerilemeye başlayan Bitcoin şu anda 7.000 dolar sınırında takılmış görünüyor.

En değerli altcoin birimleri olan Ethereum (ETH), Ripple (XPR), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) tıpkı Bitcoin gibi düşük dalgalanmalar sonucu ortalama %1 oranında değer kazancı ile kapattılar son yirmi dört saati.

Günün en çok kazandıran diğer altcoin’leri arasında IOTA, ICON, Nano ve Dogecoin yer alıyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.969 dolar %1.12
Ethereum (ETH) 281 dolar %1.31
Ripple (XPR) 0.33 dolar %1.85
Litecoin (LTC) 60.69 dolar %2.39
EOS                    6.32 dolar %8.07
Bitcoin Cash (BCH) 542 dolar %2.42
Tron                      0.025 dolar  %6.04
Dogecoin 0.0037 dolar  %23.21
IOTA                    0.72 dolar %7.72

 

 

 

 

 

 

 

Lisk Core (LSK) Resmen Mainnet Sürecine Girdi

Lisk Core 1.0 resmi kanallardan açıklandı ve Mainnet süreci başladı. LSK platformunda yer alan 101 delege 24 saat içerisinde başarılı bir şekilde mainnet sürecini tamamladı. Geçtiğimiz hafta boyunca Lisk ekibi, Lisk Core için Lisk Elements, Lisk Commander, Lisk Hub, Lisk Explorer ve Lisk Nano uygulamalarının varyasyonları üzerine çalıştılar. Lisk tarafından yayınlanan bildiriye göre Lisk Core beraberinde yeni bazı özellikler getiriyor. Bu yeni özelliklerin en önemlilerinden biri Peer-to-Peer iletişim katmanı. Bunun yanında düğümler veri tabanını işlerken bilgi bütünlüğünü sağlama alabilmek için “Fully Atomic Block Write” adında yeni bir özellik daha eklenmiş.

Bithumb Walton Chain (WTC) ve IoT Chain’i (ITC) Listesine Ekledi

Güney Kore’nin ikinci en büyük kripto para borsası olan Bithumb listesini yeni kripto para birimleri ile genişletmeye devam ediyor. Çok önemli bir pazarı bulunan Bithumb, yeni listesine aldığı kripto paraların değerlerini artırma konusunda da hız kesmiyor. Yeni listeye eklenen WaltonChain (WTC) ve IoT (ITC) kripto para borsasında ciddi şekilde değer kazandılar. Bir kripto para birimi olan WaltonChain %11 değer kazanarak 4.70 dolara yükseldi. Bir token olan IoT ise %80 üzerinde bir değer artışı gösterdi.

 

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir