Ana Sayfa > Haber > 31 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #RiseCoin – Neironix

31 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #RiseCoin – Neironix

ICO Nedir?

Yaz mevsiminin son gününde kripto para borsası sabah yakaladığı yukarı yönlü hareketi düşük seviyeli bir ivme ile devam ettiriyor. Bitcoin tekrar 7.000 dolar sınırına erişti. Son günlerde ICO sayısında bir azalma var. Ancak yarın toplu bir ICO girişi başlayacak. Bunun etkisini kripto para borsasında hissedebiliriz. EOS ve Ethereum arasında yaşanan dApp (merkezsiz uygulama) savaşında bu sıralar rakamlar EOS lehine değişmeye başladı. Çoğu ICO satışlarını daha önceki tarihlerde bitirmiş olan bu merkezsiz uygulamalar giderek daha popüler bir hal alıyor. Bu yılın başlarında kendi platformuna geçen, Çin hükumetinin yayınladığı en değerli kripto paralar listesinde bir numarayı kimseye bırakmayan EOS, en büyük rakibi olan Ethereum’u yakalamaya niyetli.

dApp istatistikleri sağlayan bir şirket olan dAppRadar tarafından ortaya konulan yeni bilgilere göre Ethereum son hafta içerisinde toplam 21.37 Milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi. Aynı süre zarfından EOS platformlarında yapılan işlem hacmi 5.850.097 EOS yani 35,86 milyon dolar seviyesini gördü. Bu rakamların ışığında EOS’un son bir haftada 14 milyon dolardan daha fazla işlem gerçekleştirdiği görülüyor. Her iki platformun en çok işlem gören dApp sektörleri arasında bahis sektörü başı çekiyor. EOS platformunda yer alan EOS Bet, EOS Knights’ın ardından ikinci sırada yer alıyor. Uzun süredir büyük bir ilgi odağı olan bir Ethereum klasiği Augur da yavaş yavaş tempo yitirmeye başlıyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ayı piyasasından en çok etkilenen kripto paralardan biri olan Augur bu süre zarfından ciddi şekilde değer kaybetti.

Geçtiğimiz hafta reddit sitesinde en çok konuşulan konulardan biri de bu uygulamaları kullanmanın ne kadar zor olduğu ile ilgiliydi. Herhangi bir uygulamayı kullanmak için kripto para cüzdanı indirip, EOS ya da Ethereum borsalarından bu kripto para birimlerinden edinip, uygulamaları indirip token almak gerekiyor. Bu süreç bazı usta kriptocular için basit görünse de teknolojiye yabancı insanlar bu sürece girmekten korku ve endişe duyuyorlar. Bu uygulamaların en çok kullanıldıkları Güney Kore, Japonya gibi ülkelerde devletler kripto paraları destekledikleri için insanlar sorun yaşamadan kolay bir şekilde bu uygulamalara erişebiliyorlar.

Eğitime ve Yazarlığa Yeni bir Sayfa Açılıyor – RiseCoin ICO

Yarın başlayacak olan toplu ICO girişi öncesi bugün de birkaç tane uygulama yeni yatırımcılar aramaya başlıyorlar. İndirimli fiyatlardan satışların devam ettiği uygulamalardan bir tanesi de RiseCoin. RiseCoin aslında eğitim sektörü için büyük yenilikler vaat ediyor. Bunun yanı sıra değişmekte olan basım sektörüne de blok zinciri teknolojisini kullanarak yön vermek istiyor. Matbaalarda basılan kitaplar dünyası artık çevreci ve ekonomik koşullardan dolayı yavaş yavaş sona ermekte. Bunun yerine çok daha kullanışlı ve maliyetsiz aygıtlar kullanmak çok daha elverişli bir hal aldı. Kitapların basılmasına gerek kalmamış olmasının getirdiği önemli değişikliklerden biri de yayın evi kültürünün evrilmesi oldu. Artık dev kitap satıcıları bile hemen her kitabın e-kitap varyasyonlarını da listelerine koyuyorlar ve bu kitaplar dünyanın dört bir tarafından bir dakika içerisinde indirilip okunabiliyor.

RiseCoin uygulamasının burada getirdiği en büyük değişikliklerden biri üzerine kurulu olduğu Blockchain altyapısı sayesinde yazarlar ve okuyucular arasında direk bir köprü kurmak. Herhangi bir aracının bulunmayacağı bu sistemde, yazarlar hak ettikleri parayı alabilecekler. Aynı şekilde herhangi bir basım ya da reklam derdi olmayacağı için okuyucular da normalde ödemeleri gereken miktarlardan çok daha azını harcayarak ilgi duydukları yeni kitapları okuyabilecekler. Aynı şekilde kurs ve eğitimler vermek isteyen öğretmenler ve bunlardan faydalanmak isteyen öğrenciler de bu platformdan faydalanabilecek. Uygulamanın başında Hindistanlı bir kadro bulunuyor.

ICO Takip ve Değerlendirme Platformu – Neironix

Özellikle risk almaktan kaçınmayan yatırımcılar için ICO’lar büyük bir fırsat. Her yeni gün ortaya çıkan birçok yenilikçi uygulama var. Bu uygulamalardan onda sekizi meceralarında bir yılı geride bırakamadan yok olup gidiyorlar. Ancak eğer o yok olmayan iki uygulamayı bulma konusunda kendinize güveniniz varsa çok ciddi miktarlarda paralar kazanmanız da mümkün. İşte bu az sayıda uygulamayı bulmak için başlatılan yeni bir platform Neironix. ICO değerlendirme platformu olarak beta hayatına çoktan başladı bile. İnternet sitelerinde yeni çıkacak olan ICO uygulamaları hakkında detaylı bilgiler ve değerlendirmeler bulunuyor. Tabi her uygulama hakkında her şey eklenemiyor henüz belli ki. Ancak unutmamak gerekiyor ki Neironix, sitesinde yer verdiği iddiaya göre ICO Rated ve ICO marks gibi değerlendirme platformlarından tama yakın not almış.

____________________________________________________________________

Not : Burada değerlendirilen uygulamalar ile Coinmoz sitesinin hiçbir bağı bulunmamaktadır. Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Bu uygulamalara yapılacak yatırımlardan doğacak olan zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz. Bir ICO programına yatırım yapmadan önce kendi analizlerinizi yapmanızı öneriyoruz.

____________________________________________________________________________________________

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir