Ana Sayfa > Haber > 6 Japon Şirketi Kripto Para Planlarını Açıkladı

6 Japon Şirketi Kripto Para Planlarını Açıkladı

6 Japon Şirketi Kripto Para Planını Açıkladı

Bu hafta Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören 6 şirket, ilk kez kripto değişim işine girmeyi plandıklarını açıkladı.

Şirketler; Money Forward Inc., Drecom Co. Ltd., Yamane Madical Corporation, Adways Inc,. Avex Inc., Daiwa Sucurities Group.

Money Forwad

Şirket bütçe yöneten bir uygulama operatörü 2012 yılından beri sektörde varlığını sürdürüyor. Şirket şuan 5.5 milyon kullanıcıya sahip olan isim uygulamasıyla en hızlı finansal teknoloji girişimlerinden biri oldu. Şirket geçtiğimiz Çarşamba günü, tamamen kendisine ait bir yan kuruluş olan Money Forwad Financial Co. Ltd’yi duyurdu.

Money Forwad Financial Co. Ltd. 2018 yazından itibaren blokajlar ve sanal para birimleriyle ilgili hizmetini başlatacaktır ve sanal bir döviz bürosu kuracaktır.

Şirket kullanıcıların bankacılık, kredi kartı, e-cüzdan hizmetleri için finansal hesaplarını takip edebilecekleri bir dijital uygulama geliştiricisi olarak sektörde öncü olarak biliniyor.

Drecom

Drecom Co. Ltd., mobil ve bilgisayarlar için eğlence içerikleri geliştirici ve pazarlamasıyla ilgileniyor. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada ana sözleşmesine kripto işlemlerini dahil ettiğini açıkladı. Değişiklikler gelecek yıl sunulacak. Kripto sektöründe şirket, “sanal döviz kuru” işine girmeyi planlıyor. Bununla birlikte “kripto paralı mutabakat hizmetleri” sunmayı planlıyor.

Yamane Medical Corporation

Yamane Medical Corporation hemşirelik ve kişisel bakım sektöründe hizmet veriyor. Yerel basında Cuma günü çıkan haberlere göre şirket, ana sözleşmesine kripto para ile ilgili değişiklikler eklemeyi planlıyor. “Sanal para ile ilgili tedarik ve danışmanlık” ve “sanal bir döviz kuru” işine girmeyi planlıyor.

Adways

Adways’in asıl işi bir reklam ajansı, bir reklam ağı ve Tokyo merkezli küresel mobil uygulama pazarlama şirketi. Perşembe günü şirket ana sözleşmesine bazı değişiklik ekleyeceğini ve bunun içinde “sanal döviz ticareti” de olacağı belirtildi.

Avex

Avex Inc. eğlence sektöründe ve Japonya’nın en büyük müzik şirketlerinden biri. Şirket Perşembe günü, şirket ana sözleşmesine  yeni bir iş ortaklığı olarak “sanal döviz kurunu” ekleyeceğini açıkladı.

Daiwa Securities Group

Japonya’nın en büyük menkul kıymet aracı kurumlarından biri olan Daiwa, gelecekte kripto para birimi işine girmeyi planladıklarını açıkladı. Şirketin CEO’su konuyla ilgili, “yasal bakım gibi konular mevcutsa son derece yararlı bir platform haline gelme ihtimali var.” dedi.

bitcoin.com

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir