Ana Sayfa > Haber > 6 Temmuz Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi

6 Temmuz Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi

Ripple Teknik Analizi için Önemli Hususlar

Ripple 6 Temmuz itibariyle 0.4750 dolar seviyelerinde tutunmayı başaramadı ve güne ABD doları karşısında değer kaybıyla başladı. XRP/ USD grafiğinde dün gözlemlenen yükseliş sonrası, XRP 0.4850 dolar seviyelerinden itibaren aşağı yönlü hareket ederek düşüşe devam etti. XRP şu an itibariyle de aşağı yönlü bir hareket içerisinde ve 0.45 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ripple Fiyat Düşüşü

Ripple, dün ABD doları karşısında yaşadığı 0.5050 dolarlık direnç sonrası, aşağı yönlü hareket etmeye başladı ve 0.5 dolarlık destek alanından aşağı inerek 0.4900 dolar seviyesinin altına yerleşti. Grafiğe baktığımızda Ripple fiyatının 0.48 dolar ile 0.4750 dolar arasında bir baskı altında olduğu görülüyor. Pozitif yönlü bir düzeltme gelmediği taktirde 0.48 dolar 0.4750 dolar olarak yeni direnç seviyeleri karşımıza çıkabilir. An itibariyle 0.47 dolar seviyesinde dolaşan XRP, 0.4850 dolar üzerinde bir kapanış gerçekleştirirse tekrar kendini pozitif alana taşıyabilir.

6 Temmuz Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi

XRP’nin teknik göstergelerine bakacak olursak:

Saatlik MACD: XRP/USD için, MACD şu an düşüş bölgesinde bulunuyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): XRP/USD için RSI 50 seviyesinin altında yer alıyor.

Ana Destek Seviyesi: 0.4550 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ana Direnç Seviyesi: 0.4800 dolar seviyesinde bulunuyor.

Litecoin Teknik Analizi (6 Temmuz)

Litecoin ABD doları karşısında 85 dolar üzerinde kazançlar sağlayamadı ve değer kaybı yaşadı. LTC/USD çifti an itibariyle 80 dolarlık ve gidişata bakılacak olursa daha fazla gerileme riski taşıyor.

6 Temmuz Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi

Litecoin Teknik Analiz için Önemli Hususlar

Litecoin fiyatı 6 Temmuz’da güne ABD doları karşısında değer kaybıyla başladı. LTC, USD karşısında 85 dolarlık desteğin altına düştü. Bu hafta 85 dolarlık destek hattı ile önemli bir yükseliş trendi yakalayan LTC, bu yükselişi çok fazla sürdüremedi. LTC paritesi şu an 85 dolarlık desteğin altında kalarak 83.55 dolar seviyesinde ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

5 Temmuz’da ABD doları karşısında 89 – 90 dolarlık bir değere kadar çıkmayı başaran LTC, daha yüksek seviyelere çıkmak için savaştı. Bu atağı çok uzun sürmedi ve 85 dolarlık ana destek hattında aşağı yönlü bir kırılma yaşadı ve XRP fiyatı aşağı yönlü bir harekete geçti. LTC grafiğine bakacak olursak, LTC’nin yaşadığı anlık dalgalanmalar göze çarpıyor. Yaşadığı dalgalanmalar sonucunda  an itibariyle 84 dolar destek seviyesinin altında işlem görüyor.

Daha da önemlisi bu hafta 85 dolarlık destek seviyesinde, ABD dolarına karşı önemli bir yükseliş trendi yakalayan LTC, bu yükselişi devam ettirmek istedi fakat anlık kırılmalar sonucu 82 dolar seviyelerinin altına kadar geriledi. Şu an 80 dolarlık önemli bir ana desteğe sahip olan LTC, 78 dolar ana destek hattına düşerse, bu düşüşün daha fazla devam etme riski de var. Şu an aşılması gereken olası bir bariyer 85 dolar ana destek hattı ve 100 saatlik basit hareketli ortalama. Şu an mevcut fiyat hareketliliği LTC’nin 85 doların altında kaldığını gösteriyor. An itibariyle Litecoin (LTC) 83 dolar seviyelerinde destek buluyor.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir