Ana Sayfa > Haber > ABD’de Seçim Kampanyasına Bitcoin Bağışlarının Kabul Edilmesi Tartışma Yarattı

ABD’de Seçim Kampanyasına Bitcoin Bağışlarının Kabul Edilmesi Tartışma Yarattı

ABD'de Seçim Kampanyasına Bitcoin Bağışlarının Kabul Edilmesi Tartışma Yarattı

ABD’de Demokrat adıyı Brian Forde’in seçim kampanyası için başlatılan bağışlarda Bitcoin’de kabul etmesi rakibini kızdırdı. Diğer Demokrat adayı Dve Min kampanya süresince Bitcoin kabul edecek olan rakibi Forde’ye ve ona Bitcoin ile bağış yapanlara ağır eleştirilerde bulundu. 

VICE gazetesinin 22 Mayıs’ta yayınladığı habere göre, ABD’de seçim sürecinde, Demokrat adayı Brian Forde, seçim kampanyası süresinde bağışta bulunmak isteyen seçmenlerden Bitcoin bağışları da kabul etmesi üzerine, rakibi Dave Min tarafından eleştirilere maruz kaldı. Min, Forde’in Bitcoin kabul etmesinin yanlış olduğunu ve ona bağış yapanların “uyuşturucuyla ilgili anlaşmalara ve insan ticaretine karşı çıkmayan Bitcoin spekülatörleri” olduğunu öne süren bir reklam yayınladı. Forde iddialara VICE aracılığıyla yanıt verdi:

“Benim tarafımda yer alan insanlar için böyle yorumlar yapmak sansasyonel, çok yanlış ve rakibimin teknolojiyi anlama konusundaki eksikliğinin bir göstergesi. Spekülasyon yapılıyor olsa kampanyama Bitcoin bağışları olmazdı. Bu benim taraftarlarımın teknolojiye inandığının bir göstergesidir.”

Forde daha önce Obama yönetimine, MIT’nin Dijital Para Birimi Girişimi’ni ve kripto para önerisinde bulunmuştu. Forde yıllardır tam bir kripto taraftarı olduğunu birçok kez dile getirmişti. Boloomberg’e göre Forde’in bu kampanyası kripto severlerin oldukça hoşuna gitti.

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir