Ana Sayfa > Haber > Alman Savcılar Milyonlarca Euro Değerinde Kripto Para Satışı Yaptılar

Alman Savcılar Milyonlarca Euro Değerinde Kripto Para Satışı Yaptılar

Alman Savcılar Milyonlarca Euro Değerinde Kripto Para Satışı Yaptılar

Yerel haber ajansı Der Tagesspiegel’in 28 Mayıs tarihli haberinde, Almanya’nın Bavyera Eyaleti Federal savcıları, Alman hukuk tarihinin en yüksek satışı olan 12 milyon € (13.9 milyon dolar) değerinde kripto para sattılar.

Satışta, 1312 Bitcoin, 1399 Bitcoin Cash, 1312 Bitcoin gold, 220 Ethereum satıldı. Davalar sırasında ele geçirilen kripto paralar iki aylık süreçte, 1600 bireysel işlemde satıldı.

Savcılar satış için şunları söyledi:

“Tüm kripto paralardaki yüksek dalgalanma ve hatta kayıp riski bulunduğundan, Bayern Merkezi Siber Suç Ofisi acil bir satış emri verdi.”

Satılan fonlar, 200.000’den fazla e-kitap ve sesli kitapların, yasalara aykırı olarak sunulduğu online platform “Lesen und Lauschen”in yargılanması sırasında toplandı. Der Tagessipiegel’e göre platformu en az 30.000 kişi kullandı. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında tutuklanan site operatörleri ile birlikte internet sitesine yasak getirildi.

Cezai soruşturmalar sırasında ele geçirilen varlıkların açık artırılması, dünya çapında güvenlik güçlerinin sıkça uyguladığı bir yöntem. Bulgar polisi de geçtiğimiz yıl, organize bir suç örgütünü bastıktan sonra 213.519 BTC’yi ele geçirmişti. Bu miktar Bulgaristan’ın ulusal borcunun beşte birini ödemek için yeterli olan 3.3 milyar dolardı.

cointelegraph

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir