Ana Sayfa > Haber > Augur Kullanıcı Sayısı Neden Bir Anda Azaldı?

Augur Kullanıcı Sayısı Neden Bir Anda Azaldı?

Augur Nedir?

Augur’un (REP) oldukça iyi oranda olan günlük kullanıcısı sayısı bir anda ciddi bir düşüş yaşadı. Gayet iyi giden trafiğinin yoğunluğu kısa sürdü ve bir anda kullanıcı sayısı azaldı.

Augur, kullanıcıların Dünya Kupası gibi gerçek hayattaki etkinliklerine bağlı tahmin pazarları üzerinde bahis oynamalarına olanak sağlayan bir platform. Augur’un geliştirme ve test aşamaları yaklaşık üç yıl sürdü. Yayınlandıktan sonra bir anda kullanıcı yüklenmesi yaşandı ve ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştı. Hatta dünyaca ünü CryptoKitties’a bile günlük kullanım olarak rakip haline gelmeyi başardı. Günlük kullanıcı sayısı olarak CryptoKitties’a ulaşması REP için çok iyi bir başlangıç olmuştu. Fakat Augur’un saltanatı çok uzun sürmedi. Haftalar içerisinde gün geçtikçe sıralamada geriye doğru düşen REP, en son veri merkezi DappRadar’a göre son 24 saat içerisinde 66 kullanıcısını kaybetti. Bununla birlikte Dwindling kullanıcı tabanı, Augur’un yerel REP jetonları hakkında bazı tedirgin edici sorular da ortaya attı.

Augur Kullanıcı Sayısı Neden Bir Anda Azaldı?

Augur cephesinde olaylar bu şekilde ilerlerken Bitcoin odaklı yazılım şirketi Epiphyte’nin kurucusu ve CEO’su Edan Yago, Augur ile ilgili bir tweet attı. Tweette Augur’u ve temsil ettiği şeyleri seviyorum diyerek başladı fakat devamında Augur’un sorunlarını ele aldı. Yago gibi bir çok kişi de Augur’un ne derece yararlı olup olmadığı hakkında fikir beyan ediyorlar. Kullanıcı sayısının çok önemli olduğu bu platformda yaşanan düşüş insanların kafasını karıştırmış durumda. Proje sorumlusu Joey Krug ise uygulamadan oldukça emin bir şekilde zaman içerisinde piyasaların doğruyu yansıtacağını söyledi.

Platformda Yaşanan Nakit Sorunu

Augur’un kullanıcı sayısı sorunun yanında, pazar verilerini görüntüleyen bir site olan Predictions.Global’ın kurucu ortağı Ryan Berckmans, REP’in sorununun daha derin olduğunu düşünüyor. Berckmans açık bir şekilde Augur’u kimsenin kullanmadığını belirtti. Piyasada nakit bulmanın da çok zor olduğunu belirten Berckmans bunun da bir sorun oluşturduğunu belirtti. Bunu detaylı bir şekilde anlatan Berckmans, piyasada yer alan şirketlerle normal marketleri karşılaştırarak örnek verdi:

“Müşterilerin alışveriş yapmak için marketlere girmesinin nedeni dolu raflar bulmak istemeleridir. Bu yüzden market sahipleri rafları doldururlar ve müşteriyi çekmek için adım atmış olurlar. Ama eğer raflar boşsa müşterinin o markete gitmek için bir sebebi yoktur. Yani kısacası o eski “yumurta mı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar” problemi.”

Bu önemli bir sorun ve bu sorunun çözülmesi için Predictions.Global ilk adım olarak kullanıcıların açık REP pazarında nakit ile sıralama yapmayı sağlayan yeni bir özellik sunuyor. Bu tüccarların ticaret yapmak için pazarların genel durumunun kısa bir listesini görmelerine sağlayacak bir proje. Bununla birlikte Berckmans ticaret teşvik edilerek naktin artacağını düşünüyor.

Augur’un sahip olduğu kullanıcı sayısı hayal edilen kadar olmadı fakat REP henüz bir aydır piyasada ve galiba biraz zaman verilmesi gerekiyor.

coindesk

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir