Ana Sayfa > Haber > Avustralyalılar 2017’de, Kripto Dolandırıcılarına 2 Milyon Dolar Kaptırdı

Avustralyalılar 2017’de, Kripto Dolandırıcılarına 2 Milyon Dolar Kaptırdı

Avustralyalılar 2017'de, Kripto Dolandırıcılarına 2 Milyon Dolar Kaptırdı

Avustralya’da kripto dolandırıcıları geçtiğimiz yıl 2 milyon dolar vurgun yaptı. Ülkenin Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Avusturalya’daki kripto kullanıcılarının 2017 yılı içerisinde 2.1 milyon dolardan fazla kripto parayı dolandırıcılara kaptırdığını açıkladı. 

Komisyonun Pazartesi günü açıkladığı, yıllık dolandırıcılık raporunda, kripto para dolandırıcılığının 2017 yılında hat safhada olduğunu belirtti. 2017 yılında kaybedilen 2 milyon dolardan fazla olan para, kullanıcı başına 100.000 dolara denk geliyor.

Raporda, sahte ICO’ların, kripto ile ilgili piramit şemalarının ve fidye yazılım ödemelerinin dolandırıcılıkta yaygın olduğu belirtilmiş. Komisyona göre kripto ile ilgili dolandırıcılık ve sahtekarlıklar daha da artarak devam edecek.

Raporda yer alan habere göre, Avustralyalılar genel olarak toplamda 340 milyon dolardan fazla para kaybetti.

CoinDesk tarafından daha önce bildirilen sonuçlara göre, 2017 yılı dolandırıcılık, korsanlık ve saldırı gibi önde gelen suçlar sonucu 490 milyon dolar tüketici fonu kaybıyla sonuçlandı.

coindesk

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir