Ana Sayfa > Haber > Avustralyalılar Faturalarını Kripto Para İle Ödeyebilecek

Avustralyalılar Faturalarını Kripto Para İle Ödeyebilecek

Kripto para haberleri

Kripto para birimi değişimi Cointree ve otomatik faturalandırma platformu Gobbill, Avustralyalıların kripto para birimi ile fatura ödeyebilmesi için ortak bir çalışma başlattılar. Fatura ödenecek kurum kripto para kabul edip etmediğine bakılmaksızın kripto para ile fatura ödeme yapılabilecek. Yani Gobbill şirketi kullanıcılardan kripto para ile ödemeyi alacak ve kuruma faturalarını ödeyerek bir ara bulucu görevi görecek.

Gobbill ve Cointree Ortaklığıyla Faturalar Kripto Para Birimi ile Ödenebilecek

Gobbill kurucu ortağı Shendon Ewans kripto para birimi sektörüne girmekte geç kaldığını kabul ederek sadece geçtiğimiz yılın başlarında bu sektöre girdiklerini ifade ediyor. Cointree ile yapılan ortak işin ise oldukça önemli ve iyi bir proje olduğunu belirtiyor.

“Kripto para birimleri ile birkaç işlem yapmıştım ama bu işte başarılı olduğum söylenemez. Bu işi Cointree sayesinde kaptım ve onlar bu konuda çok iyi. Bu konuda ortağımıza güvenimiz sonsuz.

Geleceğe hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bu süreçte gördüğümüz şey, öyle ya da böyle bu iş bizim günlük hayatımızın bir parçası olacak. Projenin kısa özeti şu şekilde; Gobbill ile Avustralyalılar kripto para birimi ile faturalarını ödeyebilecekler. Ödeme yapılacak kurumun kripto para kabul edip etmediğinin bir önemi olmayacak. Kullanıcılar ödemeyi bize yapacaklar ve biz kurumlara istedikleri para türünden aktarımı sağlayacağız. Yani özetle biz burada bir ara bulucu olarak görev yapacağız.”

Proje için Gerekli Yasal Onaylar

Gobbill, ASIC kapsamında bir Avustralya mali hizmetler lisansına sahip olan yetkili bir temsilcidir. Cointree ise kara para aklama konusunda AUSTRAC kapsamında lisans almış bir firma.

Shendon, Gobbill’in küçük işletmelerin faturalarını dijital hale getirmek için bir ücret ödemeye başladığını belirtti:

“Artık sermayenin yükseldiği bir noktaya geldik. İlk iki yılı oldukça detaylı bir şekilde planladık. Ben ve kurucu arkadaşım birçok araştırma yaptık. Sonucunda sağlam geliştirmeler ve testler yaptık. Projemiz henüz çok yeni. Daha geçen sene başladık ve şu an için az sayıda kullanıcımız var. Ancak Cointree ile MyProsperity ile kurduğumuz ortaklıklar sonucu daha fazla büyümeye şahit olacağımıza gönülden inanıyorum.”

Cointree, insanların kolay bir şekilde Bitcoin alıp satmasına yardımcı olmak için 2013 yılında piyasaya sürüldü. Şu an 60.000 aktif üyesi var ve bu zamana 100 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi. Cointree şu an Bitcoin, Ether, Ripple, NEO ve Litecoin başta olmak üzere 40 tür dijital varlığın değişimini gerçekleştiriyor.

Kripto ile Ödeme Gerçekleştirme

Cointree operasyon müdürü Jess Renden, Cointree’nin kullanıcılarının faturalarını ödemelerine izin veren sisteme sahip olduğunu fakat bu ortaklık ile çok daha fazla kullanıcıya ulaşacaklarını düşünüyor. Jess Renden projenin gün geçtikçe büyüdüğünü ve insanların artık bu konuda firmaya duyduğu güvene minnettar olduklarını belirtti.

“Geçtiğimiz yıl Avustralya’da ödenen 100 milyon dolarlık faturamız vardı. Bu ortaklık ile bu ödeme özelliğinde on kat büyüme gördük.”

afr

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir