Ana Sayfa > Haber > Bahreyn’de Blockhain Teknolojisiyle Maliyetler Azaltılıyor

Bahreyn’de Blockhain Teknolojisiyle Maliyetler Azaltılıyor

Bahreyn'de Blockhain Teknolojisiyle Maliyetler Azaltılıyor

Bahreyn Krallığı, ülkenin araç kayıt verilerini koruma maliyetini azaltmak için blockhain teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Bahreyn Trafik Genel Müdürlüğü(GGT) Perşembe günü ülkedeki blockhain tabanlı bir araç kayıt sistemi geliştirmek istediğini ve sistemin tasarım ve uygulanmasına yardımcı olarak teknik bir ortak aradıklarını açıkladı.

GDT Genel Müdürü Şeyh Abdullah Bin Abdulwahab Al Khalifa’nın açıklamaları şu ekilde:

“Bu plan, kritik araç bilgilerinin korunmasındaki toplam maliyeti azaltmada, tedarik zinciri yöntemi açısından daha fazla verimlilik sağlamada ve araç kayıt grubundaki tüm kişiler için en üst düzeyde şeffaflık sağlamada bir dönüm noktası olacaktır.”

Prens tarafından desteklenen Gateway Körfezi Forumu’nda açıklanan GTD’nin bu planı, hükümet ile özel sektör ortaklığı sonucu oluşturulacak teknolojiler ortaya koymaya yönelik önemli bir girişim olarak değerlendiriliyor.

Yerel bir haber raporuna göre, geçtiğimiz yılın başlarında Bahreyn Hükümeti, ülkenin merkez bankası Singapur Para Yönetimi ile, ulusal bir bankamatik pilotu oluşturmak için görüşmelere başlamıştı.

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu Başkanı Khalid Al Rumaihi konuyla ilgili;

“Ülkede blokajın benimsenmesi, Bahreyn’in gündemine öncelikli olarak girmesi büyük bir fırsat.” dedi.

Coindoo

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir