Ana Sayfa > Haber > Barclays’ın CEO’su Kripto Para Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi

Barclays’ın CEO’su Kripto Para Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi

Barclays’ın CEO'su Kripto Para Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi

Barclays CEO’su Jes Staley yatırımcılarıyla biraraya geldiği toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Staley’in yaptığı açıklamaya göre, Barclays’in kripto para işine girmeyi düşünmediği anlaşılıyor.

Staley, merkezi Londra’da bulunan dev bankanın gündeminde dijital para ticaretinin olduğunu fakat kripto para piyasasına girmekten endişe duyduğunu belirtti. Barclays bir süredir müşterilerle dijital para piyasası hakkında konuşuyor ve atılacak herhangi bir adıma olabilecek tepkileri değerlendiriyordu.

Staley’in açıklamalarından önemli bazı başlıklar şöyle:

Kripto paralar bizi gerçekten zorluyor çünkü bir yandan yenilikçi bir tarafı var ve finans alanındaki teknolojik gelişmelerin ön planda kalmasını istiyor. Ama diğer tarafta da bankaların dahil olmak istemedikleri şeyler için kripto paraların kullanılma olasılığı var.

Cointelegraph Nisan ayı ortasında, müşteri ilgisinin özel bir masanın kurulmasını zorunlu hale getirmesi için yeterli olup olmadığı konusunda, Barclays tarafından bir ön değerlendirme yapıldığı bildirilmişti. Ancak Staley, dün yaptığı açıklamada, müşterilerinin CME Group Inc. ve CBOE Global Markets Inc. gibi türevli borsalarda teklif edilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini yerine getirmelerine yardımcı olmaya devam ettiğini söyledi.

Goldman Sachs Olumlu Sinyaller Veriyor!

Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs’in de kripto paralar için özel bir ticaret masası oluşturacağı konusunda çeşitli haberler çıkmıştı. Bu haberlerin çıkmasında Goldman Sachs’in tanınmış kripto para uzmanı olan Justin Schmidt’i kendi ekibine katması oldukça etkili oldu. Goldman Sachs’ın bu hamlesi müşterilerini özel bir kripto para masası açılacağına dair umutlandırdı.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir