Ana Sayfa > Haber > Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe Inoovi ile Mi Anlaşıyor?

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe Inoovi ile Mi Anlaşıyor?

Inoovi Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yle Görüşüyor

Futbol ve kripto dünyası öncelikli olarak bahis dünyasında bir araya gelmeye başladılar. Bitcoin ile ödeme işlemlerini gerçekleştiren sportsbet.io gibi siteler futbol tutkunu kriptocular için yeni bir seçenek olmaya başladılar. Bunun ardından Blockchain teknolojisi ile çalışan yeni uygulamalar devreye girmeye başladı. Bunlardan en ünlüsü kuşkusuz Puyol, Iniesta ve De LaPena’nın ortaklaşa bir çaba ile oluşturdukları ve futbolcuları hayranları ile buluşturan Olyseum. Şimdi de Brezilya takımları yeni ortaklıklar ve sponsorluklar peşinde. Ancak asıl bomba haber Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe‘nin de Inoovi ile anlaşmak için görüşmeler yapıldığı iddiası. Bu iddianın sahibi Atlético-PR’nin avukatı Marcelo Amoretty.

Brezilya Takımları Atlético-PR ve Corinthians Inoovi ile Anlaştı

Brezilya birinci lig takımlarından Atlético-PR ve Corinthians Honk-Kong merkezli bir kripto StartUp kuruluşu olan Inoovi ile sponsorluk anlaşmasına vardılar. Bu anlaşma gereği Atlético-PR takımı formasına ve internet sitesine Inoovi reklamları ekleyecek. Bunun yanında bir süre sonra başlamak üzere yaptıkları bir diğer anlaşma daha da kapsamlı. Bu anlaşma gereğince kulüp bir çok organizasyonunu IVI jetonları (token) ile gerçekleştirecek. Özellikle futbolcu maaşlarının IVI ile ödenerek Brezilya futbolunda yeni bir ödeme yöntemi ve portal hazırlamayı düşünen Inoovi, Atlético-PR’nin avukatı Marcelo Amoretty’nin iddiasına göre Corinthians takımı ile de anlaşmaya varmış. Petraglia konuşmasında şu satırlara da yer verdi.

“Kripto paralar değerlerini giderek arttırıyorlar ve bu kuşku götürmez bir gerçek. Örneğin ben bütün kişisel yatırımlarımı bu yolla gerçekleştiriyorum ve herkese de aynısını tavsiye ediyorum. Kripto dünyasında sadece Brezilya takımları değil aynı zamanda Avrupa’dan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Shaktar takımları da Inoovi ile görüşme halindeler.”

Bu haberin gerçek olması ve anlaşmaların yapılması halinde Türkiye kripto paralar konusunda hızla bilinçlenecek ve sektöre büyük bir katkı sağlayacaktır. Sadece bu anlaşmaları yapılması arkasında birçok anlaşmayı ve büyük kripto firmalarının Türkiye’ye ayak basmasını da beraberinde getirecektir.

Brezilya ve Neymar Dünya Kupasına Damga Vuruyor

Kripto dünyasında bu gelişmeler yaşanırken Rusya 2018 Dünya Kupası müthiş bir heyecana sahne oluyor. Favori takımlar tek tek dökülürken gizli favoriler ayakta kalmaya çalışıyor. Futbol dünyası Almanya’nın gruptan çıkamamasını hazmetmeye çalışırken İspanya, Portekiz ve Arjantin’in de kupaya erken veda etmesi camiada şok etkisi yarattı. Belçika, Japonya karşısında son dakika golü ile 2-0 geriye düştüğü maçta 3-2 galip gelirken İngiltere, Kolombiya’yı ancak penaltı atışları sonrasında geçebildi.

Turnuvanın şaşırtmayan takımları arasında Fransa, Uruguay ve Brezilya’yı gösterebiliriz. Paris SG’in yıldız forvet hattı Cavanni, Mbappe ve Neymar bu üç ülkeyi şimdiye kadar başarıyla sırtladı. Tur atlamayı başaran bu üç takımdan Fransa ve Uruguay kozlarını çeyrek finalde paylaşacak. Brezilya da turnuvanın en sevilen ve güçlü takımlarından Belçika ile mücadele edecek.

ccn

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir