Ana Sayfa > Haber > Bill Gates:”Elimde Olsa Bitcoin’i Azaltırdım!”

Bill Gates:”Elimde Olsa Bitcoin’i Azaltırdım!”

Bill Gates:"Elimde Olsa Bitcoin'i Azaltırdım!"

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 7 Mayıs’ta Bitcoin hakkında eleştirel yorumlarda bulundu ve CNBC’ye verdiği röportajda bunun “greater fool” yatırımı olduğunu belirtti.

Gates’in “greater fool” yatırımıyla anlatmak istediği; sahip olduğun mal varlığını fiyatını düşünmeden herhangi bir fiyata alıp, daha sonra bunu ‘kendinden daha büyük bir aptala’ karlı bir fiyata satma olayıdır. Sözlerinin akabinde ise eğer elinde olsa bunu azaltacağını belirtti.

Gates, ağın Spuawk Box segmentiyle ilgili Şubat ayında yaptığı yorumlarda kripto para birimlerinin “doğrudan ölümlere yol açtığını” belirtmişti fakat bu düşüncesine rağmen kendisinin de kripto para ilişkisinden vazgeçmediği görülüyor.

Sözlerine, “Bir varlık birimi olarak hiçbir şey üretmeden, bu varlığın artmasını beklemek bir çeşit “greater fool” yatırımıdır.” diyerek devam etti.

“Bunu yapmanın kolay bir yolu olsaydı kesinlikle azaltırdım.”

Bill Gates sözlerini “ Bitcoin ve ICO’ların tamamen çılgın ve spekülatif şeyler olduğuna inanıyorum.” diyerek tamamladı.

Finans yorumcuları, Gates’in yaptığı açıklamanın zaman olarak “kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i vadeli işlem sözleşmesiyle azaltabileceğini açıkladığı bir döneme denk gelmesi üzerine biraz düşündürücü olduğunu belirtiyor.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir