Ana Sayfa > Haber > Binance Malta Stock Exchange Programını Destekliyor

Binance Malta Stock Exchange Programını Destekliyor

Binance Malta Bağı Sağlamlaşıyor

Geçtiğimiz yıl Çin’in kripto paralarla ilgili kararlarının ardından daha önce burada konuşlanan Binance ve diğer kripto ilişkili firmalar hızlı bir şekilde ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Birçok firma yeni bir merkez kurabilmek için kendine yeni bir coğrafya bulma arayışına girdi. Bazı firmalar kuzey ülkelerini, bazıları balkan ülkelerini seçti. Ancak bu firmalar arasında en değerlilerinden bir tanesi olan en geniş işlem hacmine sahip Binance, Malta’yı tercih etti. Şimdi Malta hükümeti Malta Stock Exchange Programı ile kripto dünyasına resmi olarak adım atmaya hazırlanıyor.

Malta ile Binance’ın ilişkisi hükümetin vermiş olduğu bir izinden çok daha sağlam bağlara dayanıyor. Malta kripto paraların geleceğini gören ve ekonomisi sağlam bir ülke olduğundan Çin’in alamadığı riskleri almaya hazır. Özellikle turizm ve kumar sektöründe dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması Malta halkının geleceğini garanti altına alıyor.

Binance Malta’ya Yeni Programında Yardımcı Oluyor

Malta hükümeti şimdi kendi kripto programının temellerini atıyor. Bu programın altyapısını ve yazılımsal ve tekni,k analizlerini hazırlama konusunda Binance’ın yardımları yadsınamaz. Malta’nın Binance ile ilişkisini geliştirmesinin altında yatan ana neden belki de bu program olabilir.

Binance resmi twitter hesabından yapılan bir açıklamada Malta Stock Exchange programından övgüyle bahsedildi. Programın Malta’nın geleceği için çok önemli olduğu kuşku götürmez bir gerçek. Binance yayınladığı bildiride programın ülkede yeni oluşturulacak 12 Blockchain ve kripto ilişkili projeye yatırım yapılacağını iletti.

Malta Stock Exchange Yeni Projelere Destek Sağlayacak

Binance tarafından desteklenen proje öncelikle ülkede yazılım sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıracak. Bilişim ve iletişim başta olmak üzere birçok sektörde yapılan destekleyici projeler artık blok zinciri platformuna alınacak ve yeni oluşabilecek sektörler için şimdiden blok zincir alt yapılı platformlar hazırlanacak.

Program yeni konularda projeler hazırlayan ve fikirleri ile ne yapacağını bilmeyen Malta’da yer alan şirketlere kılavuzluk hizmetini de içeriyor. Bu şekilde yeni fikirlerin bir an önce hayata geçmesi hedefleniyor. Binance şirketinden bir yetkili konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Merkezimizi Malta’ya taşımamızın öncelikli nedeni ülkenin kripto ve blok zinciri endüstrisinin gelişimine ve desteklenmesine olan yaklaşımı. Tıpkı bizim gibi diğer kripto şirketlerine de kucak açan Malta, hepimiz için güvenli ve rahat bir atmosfer sağlayarak gelişime destek oluyor. Malta Stock Exchange bu ilerlemeye katkıda bulunacak ve yeni başlayacak uygulamalara destek olacak.”

Bu arada Binance Malta’da bankalar ile birlikte çalışarak fiat kripto arası para alım satımını destekleyen yeni bir proje ile ilgili çalışmalarına başladı. 1.2 milyar dolarlık kripto hacmi ile bu alanda bir numara olan Binance bu şekilde artık dolar ve avro gibi dövizlerle de Bitcoin, Ethereum, LiteCoin gibi kripto paraların alım satımına da Malta hükümetinin desteği ile olanak sağlayabilecek.

ccn

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir