Ana Sayfa > Haber > Binance ve Bithumb Yeni Kripto Para Birimlerini İşleme Açtı

Binance ve Bithumb Yeni Kripto Para Birimlerini İşleme Açtı

Dünyanın önemli kripto para borsaları yeni çıkış yapanları destekliyor.

Bithumb ve Binance yeni kripto para birimlerine destek vermeye başladı. Artık Waves ve ChainLink, Bithumb platformunda yer alıyor. Binance ise BNB/TRX paritesini işleme açtı.

Yeni kripto para birimlerinin büyük platformlarda işleme açılması hem kripto paralar hem de borsalar için iyi bir haber. Kripto paralar yeni platformlarda yer aldıkça teknolojilerinde yatan yenilikler daha fazla dikkat çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu şekilde yatırımcıların yaptığı işlemler de artış gösteriyor. Borsalar ise daha fazla trafik alıyor ve müşteriler bu platformlarda daha fazla işlem yapmaya başlıyor. Bithumb’ın Twitter’dan yaptığı duyurular kripto para dünyasına bir hareket getirdi. Bugün itibariyle kullanıcılar Bithumb üzerinden Waves ve ChainLink işlemleri yapabilir.

Hem Waves hem de ChainLink oldukça umut verici projeler ve bu kripto para birimlerinin Bithumb’da işlem görmeye başlaması kripto paralar açısından oldukça önemli bir gelişme. Waves ile ChanLink’in işleme alınması ile beraber ilk yirmi dışında kalan kripto paralar daha çok dikkat çekmeye başlayacak. Bu arada borsanın 24 saatlik işlem hacmi 400 milyon$’a ulaştı. Bithumb tarafından yapılan açıklamanın sonrasında Waves’in değeri %11.5 artarak 2.21$ seviyelerine yükseldi. ChainLink ise %15’lik bir yükseliş ile 0.321$ seviyesine geldi. Kripto paraların daha ne kadar yükseleceği belli değil ancak kripto para piyasasında pozitif bir hava oluştuğunu söylemek mümkün.

Binance’de BNB ile Tron (TRX) Almak Mümkün

Bithumb’tan gelen olumlu haberler, Binance’nin yeni duyurusu ile devam etti. Dünyanın en popüler kripto para borsası işlemlerine TRX/BNB paritesini de eklediğini duyurdu. Bu haberden bir kaç gün önce de Bittrex TRX/USD paritesini işleme açmıştı. Bu gelişmeler ile birlikte yatırımcıların daha fazla TRX işlemi yapması daha kolay hale geldi. Şu anda BNB’nin pazar değeri 921 milyon$ civarında. CoinMarketCap’in verilerine göre Binance Coin şu anda piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 17. kripto parası. TRX ise 13. sırada yer alıyor. 2013 yılında Changpeng Zhao’nın blockchain.info programına katılması ve 3. parti kripto para cüzdan takımına girmesi ile başlayan sürecin sonunda 2017 yılından Binance kripto para borsası kuruldu. Binance şu an Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple gibi popüler para birimlerinin yanı sıra IOTA, Stellar, Vechain gibi değeri yükselmekte olan kriptolara da yer veriyor.

 

 

NewsBtc

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir