Ana Sayfa > Haber > Bir Yılda 1.2 Milyar Dolar Kripto Para Çalındı

Bir Yılda 1.2 Milyar Dolar Kripto Para Çalındı

Bir Yılda 1.2 Milyar Dolar Kripto Para Çalındı

Reuters’in 24 Mayıs Perşembe günkü haberine göre, Anti-Phishing Çalışma Grubu’nun (APWG) yaptığı araştırmalar sonucu, 2017’nin başından beri kripto para birimlerinden 1.2 milyar dolar değerinde hırsızlık olduğunu ortaya koydu.

Bu rakamdan, rapor edilen ve edilmeyen hırsızlıkların yaklaşık %20’sinin kurtarıldığı düşünülüyor.

Kripto para güvenlik şirketi CipherTrace’nin CEO’su ve APWG’nin başkanı Dave Jevans’in Reuters’e verdiği bir röportajda, 25 Mayıs itibariyle yeni Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin yürürlüğe gireceğini hatırlattı. Bu gelişmenin kripto para hırsızları için oldukça kötü bir haber olduğunu belirtti. Jevans konuyla ilgili şunları söyledi:

“GSYİH, kritik bilgilere erişimi kısıtlayacak, siber suçlar, kripto mal hırsızlığı, kimlik avı, fidye yazılımı, sahtekarlık gibi soruşturmalarda önemli rol oynayacak.”

Yeni GDPR düzenlemeleri ile Avrupa alan adı verilerinin artık WHOIS İnternet veritabanına eklenmeyeceği anlamına geliyor.

 cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir