Ana Sayfa > Haber > Bitcoin 3 Günde 900 Dolar Değer Kazandı

Bitcoin 3 Günde 900 Dolar Değer Kazandı

Bitcoin Atağa Kalktı

Beklenen yükseliş başladı mı bilemiyoruz ancak ortada bir gerçek var ki Bitcoin perşembe akşamı 5.800 doların altına inmişken şu anda 6.700 dolar seviyesini zorluyor. Diğer kripto paralar da Bitcoin’in başlattığı bu olumlu dalgadan çok iyi sonuç aldılar. Ethereum da yakın dönem hedefi olan 500 doları zorlayabileceği sinyalleri veriyor. bu yükselişin nereye varacağına yatırımcılar karar verecek gibi görünüyor Şimdi birçok yatırımcı aynı soruyu soruyor, eğer Bitcoin biraz daha yükselir, örneğin 8.000 dolar bandına çıkarsa satışlar artar ve tekrar değer kaybı başlar mı?

Kısa Vadeli Yatırım Mı Uzun Vadeli Yatırım Mı?

Bitcoin fiyatı üç gündür her saat başı daha da yükseldi ve borsalarda görme ihtimalinin çok düşük olduğu bir ivmede yükseldi. Cuma gecesi sert bir şekilde başlayan yükseliş trendi pazar günü yerini sakin bir bekleyişe devretti. Bu bekleyiş biraz kafaları karıştırsa da şüphecilerin sert yükselişe karşı beklediği sert düşüş yaşanmayınca bugün piyasalarda hareketlenmeler arttı. Bitcoin’in değeri arttıkça hem ICO’lar hem diğer kripto paralar daha da hareketleniyor. Yükselişin tavan yaptığı gün piyasaya giren ICO’ların sayısı yüzü geçiyordu.

Şimdi yine kripto dünyasında yatırımcıların kısa vade ve uzun vade hesaplarını yaptıkları bir döneme girdik. Borsalar hakkında söylenen önemli bir söz vardır. “Borsa sabırlı olanların sürekli kazandığı, sabırsızları sürekli kaybettiği bir ortamdır”. Henüz yeni oluşan Bitcoin borsasında özellikle son iki yıl içerisinde bunun tam tersini deneyimledik. Kripto para borsası kısa vadeli alım satımlarla büyük kazançlar elde edilebilen bir borsa halini alsa da sabırlı yatırımcılar sayesinde ortada hala bir borsa olduğunu da unutmamak gerekir.

Bitcoin’in değerinin bir anda artması ile birlikte sosyal medyada kripto uzmanları da çok çeşitli yorumlarda bulunuyorlar. CCN’e göre son yirmi dört saatte yaşanan bu artış ile kripto piyasasına giren 15 Milyar dolarlık para, kısa vadeli yatırımcılardan etkilenmeyebilir. Kısa vadeli yatırımcılar hakkında bir diğer olumlu düşünce de bu yatırımcıların tekrar yatırım yapacakları yönünde. Bu yüzden asıl önemli olan uzun vadeli yatırımlar gibi görünüyor. Aynı zamanda asıl önemli konuların devletlerin kripto paralara evet demesi olduğunu da unutmamak lazım. Nitekim dün Hindistan tarım işlerini düzenlemek için kripto kullanabileceklerini açıkladı. Çin var gücü ile yeni bir ekonomi modeli yaratmaya çalışıyor. ABD ve Avrupa’da blok zincirine katılmanın planları içerisinde. Öyle görünüyor ki asıl büyük sıçrama henüz gerçekleşmedi. Twitter’da bir yorumcunun iletisi sayesinde Bitcoin’in her iki yılda bir değerini bir sıfır ekleyerek arttırmış olduğunu hatırladık. Bu yazımızın sonunda da bu esprili iddiaya yer verelim; 2019’da Bitcoin 100.000$ Olacak

 

2009 – $0

2011 – $10

2013 – $100

2015 – $1000

2017 – $10000

2019 – $100000

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir