Ana Sayfa > Eğlence > Bitcoin Dalgalanmaları Ağıt Yaktırıyor (+18, Küfürlü)

Bitcoin Dalgalanmaları Ağıt Yaktırıyor (+18, Küfürlü)

Bitcoin Dalgalanmaları Ağıt Yaktırıyor

Son günlerde yaşanan Bitcoin krizi dillerden düşmüyor. Bir yandan dünyanın gelişmiş hükümetleri kripto paralar konusunda ne yapacağını düşünürken diğer yandan dünya gündemindeki gelişmeler kripto varlıkların değerinde büyük dalgalanmalara neden oluyor. Dev kripto para borsalarından biri olan Binance şirketine yapılan siber saldırı haberleriyle birlikte bir kez daha sanal paraların değerinde azalma yaşandı. Aynı zamanda sistemde gerçekleşen yüklü transfer işlemleri de Bitcoin fiyatına olumsuz etki ediyor. Peki bundan sonra ne yapmak gerekiyor? Bitcoin artık karlı bir yatırım aracı olmaktan çıkıyor mu?

Bitcoin daha önce de büyük krizler atlattı. Bu dönemlerde de benzeri olaylar yaşandı ve piyasalarda kripto paraların değerlerinde büyük çöküşler yaşandı. Bu çöküşlerin de yine özellikle büyük ekonomiye sahip ülkelerin hükümetleri tarafından yapılan açıklamaların ardından gelmiş olması pek sürpriz sayılmaz. Önceki dönemlerde henüz kripto paralar konusunda yeterli bilgi ve teknoloji sahibi olmayan ülkeler bu yeni açılımı sert bir şekilde eleştiriyor ve hatta yasaklama çabalarına giriyordu. Ancak Bitcoin bu savaşı kazandı ve ivmesini daha da artırarak yükselmeye başladı. Bugün hükümetlerin de geri adımlar atması ve hali hazırda kurulmuş olan bu teknolojinin faydalarını anlamış olması, Bitcoin’in yarınlara daha da güvenle bakması anlamına geliyor. Son günlerdeki yükselişi de buna örnek olarak verilebilir.

Önemli olan doğru yatırım zamanlamasını öngörmek ve bu konuda araştırmalar yapmadan yatırım yapmamak. Özellikle büyük ülkelerin toplandıkları G-20 gibi etkinliklerden önce ve sonra yaşanacak gelişmeleri dikkatli takip etmek gerekiyor. Bitcoin’in bir Milli Piyango bileti olmadığını unutmamak gerek. Yani bugün Bitcoin aldığınızda bu sizi yarın milyoner yapmayacak. Beklentilerini belli bir mantık çerçevesine oturtarak dalgalanmaları doğru analiz eden yatırımcılar ise kazanmaya devam edecek.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir