Ana Sayfa > Haber > Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Bitcoin Fiyatı ve Haberleri

Bitcoin fiyatından geçen hafta başlayan gerileme süreci birkaç günlük bir düzelme yaşayarak kısa süreli bir toparlanma evresine girdi. Dün Bitcoin fiyatı tekrar gerilemeye başladı ve 6.091$’a kadar düştü. Şu anda coincentral verileri doğrultusunda gerileme devam ediyor gibi görünüyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin değeri 6.071$. 24 saatlik değişim göz önüne alındığında BTC’nin %2,45’lik bir değer kaybı yaşadığı anlaşılıyor. Ancak bugün gündemde pek çok gelişme var. Bu gelişmelere kısaca bir göz atalım;

İsviçre Bankaları Kripto Şirketlerine Hesap Açmaya Hazırlanıyor

İkinci dünya savaşı sırasında Almanya’nın bile paralarını emanet ettiği, para deyince akla ilk gelen ülke olan İsviçre, bu güne kadar kripto sektöründeki milyarderlere ve özellikle kuruluşlara hesap açma konusuna sıcak bakmıyordu. Ancak şu anda İsviçre Merkez Bankası bu konuyu tekrar gündemine almış gibi görünüyor. İsviçre hükümeti oluşturduğu bir konseyi bu konu ile görevlendirdi. Kripto şirketlerinin varlıklarını ülkelerinde saklayabilmesi için gerekli yasaların kısa bir zaman sonra çıkması bekleniyor.

Nobel Ödüllü Ekonomist Robert Shiller ; Bitcoin Coşku Uyandırıyor

Özellikle borsalar konusunda yayınladığı çalışmaları ile dikkat çeken ve 2013 yılında Ekonomi dalında Nobel ödülü alan Robert Shiller, Bitcoin hakkında konuştu.

Kripto paraların geleceğinin çok parlak olduğundan bahseden Shiller, Bitcoin’in insanlara neşe saçtığını ve dünyadaki ekonomik sorunları ortadan kaldırabileceğini söyledi.

Bitcoin Taban Değerine Mi Yaklaşıyor?

Bazı kripto para uzmanları Bitcoin ve doğal olarak diğer kripto paraların gerilemesinde bir sona yaklaşıldığını ve daha önce 2015 yılında olduğu gibi sağlam bir sıçramanın başlayabileceğini düşünüyorlar. Bitcoin’in 5.900$ seviyesine indikten sonra eski günlerine dönmek için aralıksız bir yükselişe geçebileceği konuşuluyor.

250 Milyon USDT basılacak olması da kriptocuların içine umut salmış gibi görünüyor. Bu dağıtım sonrası piyasalarda yaşanması beklenen hareketlenmenin bütün kripto borsalarını rahatlatması bekleniyor. Özellikle Asyalı yatırımcıların bu gelişmeyi beklediğini düşünenler de var. Onların tekrar devreye girmesi ile yükseliş başlayabilir.

Ethereum Classic Cüzdanını Güncelliyor : The Emerald

Geçtiğimiz ayın kripto borsasındaki yıldızı Ethereum Classic oldu kuşkusuz. Diğer coinler hızla değer kaybı yaşarken nispeten sabit kalmayı başardı ETC. Bu güzel haberlerin ardından şimdi de cüzdanında bir güncellemeye gidiyor. Daha çok cüzdan uygulamasının kullanım kolaylığı ile ilgili güncellemeler geliyor. Bu sayede ETC sahipleri hesap kontrollerini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirecekler.

Alibaba Ripple Kullanmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta Alibaba kripto ekibi üç saniyede bir işlemi gerçekleştirerek bir rekor kırmışlardı. Bu şovun ardından Alibaba, Ripple ile anlaşmaya çok yakın. Eğer bu anlaşma gerçekleşir ve hayata geçerse artık Alibaba sitesinde Ripple kullanılmaya başlanacak ki bu yeni çapın resmen başladığı anlamına gelebilir.

Filipinler’da Aylık 40 Milyon Dolar Kripto Alım Satımı Gerçekleşiyor

Kripto paralara en sıcak bakan ülkelerden biri olan Filipinler, bankalarında kripto alım satımı yapılabilen ve hesap açılabilen nadir ülkelerden. Burada kripto alım satım işlerinin legal hale gelmesinin ardından ortaya çıkan bir istatistik gösteriyor ki ayda 40 milyon dolar fiat – kripto takası gerçekleşiyor.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir