Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > Bitcoin için Armory Kripto Para Cüzdanı İncelemesi 2018

Bitcoin için Armory Kripto Para Cüzdanı İncelemesi 2018

Bitcoin Kripto Para Cüzdanı

Armory, bir derece daha gelişmiş kripto para topluluğu için soğuk depolama ve çoklu imza desteği sağlayan bir Bitcoin açık kaynak cüzdanıdır.

Soğuk depolama hakkında bir şeyler duyduysanız, muhtemelen Armory kripto para cüzdanı üzerine de birkaç şey biliyorsunuzdur. Armory cüzdanından önce, soğuk depolama gerçek hayatta çok az uygulaması olan teoride kalmış bir konuydu.

Soğuk depolamanın gelişimiyle bu cüzdan, kripto para topluluğunda ani bir yükselme gösterdi. Üst düzey güvenlik özellikleri ve açık kaynak protokolü olması, bu cüzdanı geliştiriciler arasında da ünlü kıldı.

Ürün Adı Armory Wallet
Cüzdan Türü Masaüstü Müşteri
Desteklenen Kripto Paralar BTC

Sorumluluk reddi: Buradaki bilgiler herhangi bir kripto paranın, sağlayıcının, hizmet ya da teklifin teşviki olarak yorumlanmamalıdır. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar tartışmalı ve karmaşıktır ve ciddi riskler barındırır – çok uçucu ve ikincil faaliyetlere karşı hassastırlar. Performansları tahmin edilemez ve geçmiş performansları, gelecek performanslarının garantisi değildir. İçinde bulunduğunuz durumları göz önünde bulundurun ve bu bilgilere güvenmeden önce kendi fikirlerinizi oluşturmaya çalışın. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin (kendi yasal durumu ve ilgili yasal zorunlulukları dahil) doğasını doğrulamalı ve bir karar vermeden önce ilgili yönetmelik düzenleyicilerin internet sitelerine danışmalısınız. Aracı veya yazar kimse bahsi geçen kripto paralarda varlık sahibi olabilir.

Armory Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Uzmanlar tarafından yaygın olarak hali hazırda en güvenli Bitcoin cüzdanlarından biri olarak kabul edilir. Dayanıklı güvenlik özellikleri ve kullanıcı dostu ara yüzünün bir kombinasyonu olarak, bireyler ve kurumların Bitcoin’lerini koruyup yönetebilmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu cüzdan, kişisel Bitcoin hesabınızı iş varlıklarınızdan kolayca ayırabilmeniz için çoklu cüzdan adresleri kurmanıza olanak tanır. Bitcoin gönderme fonksiyonu, şifre korumalı gerçekleştirebilir ve böylece size bir seviye daha güvenlik sağlar.

Birinin hesabınıza sızmasından gerçekten endişeleniyorsanız, Armory soğuk depolama desteği sunmaktadır ve bu temel olarak özel anahtarlarınızı çevrim dışı saklamanıza olanak tanır.

Aşağıdaki işletim sistemleriyle uyumludur:

Microsoft Windows, Apple Mac OSX, Linux Ubuntu and Raspberry Pi.

Armory Kripto Para Cüzdanının Ücreti nedir?

Cüzdanı indirip kullanmak ücretsizdir. Blockchain ağından Bitcoin göndermek, uygulama tarafından belirlenen bir işlem ücretine tabidir. Genel bir kural olarak ağ, işlem ücreti talep ederek 0,01 BTC’den küçük paraların gönderimini caydırmaktadır.

Hangi para birimlerini saklayabilirim?

Armory yalnızca Bitcoin’i desteklemektedir.

  •         Bitcoin

Cüzdanıma nasıl para eklerim?

Bitcoin cüzdanınızı kurduktan sonra, paraları doğrudan almaya hazırsınız. Bunu, Bitcoin adresinizi müşterileriniz, aileniz, arkadaşlarınız veya Bitcoin cüzdanı olan herhangi biriyle paylaşarak yapabilirsiniz.

Armory’yle nasıl ödeme yapar veya alırım?

Bu güvenilir cüzdan ile Bitcoin eklemek ve almak çetrefilli bir iş değildir. Ödeme almak için, öncelikle bir Bitcoin cüzdanınız olmalıdır. Ödeme yapmak için, cüzdanlarınızdan birinde Bitcoin olmalıdır. “Balance” sütunu ne kadar Bitcoin’inizin kullanılabilir olduğunu size gösterir.

Bitcoin almak için, basitçe “Receive Bitcoin”e tıklayın ve teminat için hangi cüzdanı kullanmak istediğinizi seçin. Seçtiğiniz cüzdan, paraları almak için bir adres yaratacaktır. Bitcoin almak için bu adresi gönderenle paylaşmalısınız. Adresi kopyalayabilir ve elektronik postayla gönderebilir veya mesaj olarak gönderilebilecek bir QR kodu yaratabilirsiniz.

Para göndermek için, basitçe “Send Bitcoin”e tıklayın ve hangi cüzdandan göndermek istediğinizi seçin. Alıcı kutusuna adresi yapıştırın ve miktarı girin. Artık para göndermeye hazırsınız.

Offline Transactions” ve sonrasında “Create New Offline Transactions”a tıklayarak da çevrim dışı cüzdanınızdan Bitcoin gönderebilirsiniz. Aynı zamanda yalnızca “Send Bitcoins”i seçebilir ve salt izleme/yalnızca çevrim dışı özelliğini seçebilirsiniz. Bu şekilde adım adım ilerleyebilirsiniz.

Armory ne kadar güvenlidir?

Güvenlik konusuna gelince, çok az Bitcoin cüzdanı Armory ile rekabet edebilir. Bu cüzdan, çoklu imza desteği ve merkezileşmemiş kasalar sağlamaktadır, bunlar kullanıcıya kripto şifre yaratım ve saklamada tam kontrol vermektedir.

Soğuk depolamayı etkinleştirince, Bitcoin’inizi kaybetmenin tek yolu birinin bilgisayarınız gibi çevrim dışı sisteminizi fiziksel olarak çalması haline gelir. Ancak o zaman bile, Armory’nin başarmanın yüzyıllar süreceğini söylediği gelişmiş cüzdan şifreleme sistemini kırması gerekmektedir.

Cüzdan aynı zamanda Bitcoin için en iyi bilinen soğuk depolama sistemlerinden biri olan Glacier Protocol’la çalıştığı için ünlüdür.

Armory’yi nerede edinebilirim?

Armory’nin en güncel sürümü şirketin internet adresinden doğrudan indirilebilir.

Armory’nin avantaj ve dezavantajları

Avantajları

  •         Üst düzen güvenlik özellikleri, örneğin hiyerarşik belirleyici (HD) ve çoklu imza desteği
  •         Soğuk depolama desteği, İnternet olmaksızın Bitcoin yönetimi sağlar
  •         Köklü bir marka
  •         Açık kaynak

Dezavantajları

  •         İki taraflı doğrulama olmaması
  •         Güvenlik özelliklerinin derinliği yeni başlayanlar için zor olabilir
  •         Mobil destek sağlamaması

Armory Bitcoin cüzdanı kullanmaya başlamak için, doğruca internet adreslerine gidin ve uygulamayı indirin. Cüzdanı indirip hesap oluşturduktan sonra platformun gelişmiş güvenlik özellikleriyle işleri hızlandırabilir ve seçeneklerinizi öğrenebilirsiniz.

Armory, güvenliğe adanmış olduğu için indirmenizi nasıl doğrulayacağınızı gösteren beş dakikalık bir video hazırladı. Eğer Armory’yi ilk kez indiriyorsanız, bu video size cüzdanın ayarlarıyla oynanmamış bir versiyonunu indirdiğinizden nasıl emin olacağınızı gösterecek.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir