Ana Sayfa > Haber > Bitcoin Lightning Ödemeleri Yavaş Yavaş Geliyor

Bitcoin Lightning Ödemeleri Yavaş Yavaş Geliyor

Bitcoin lightning ödemeleri yavaş yavaş gelmeye başladı.

Bitcoin’e gelen lightning ağı sıradan bir son kullanıcı için büyük kolaylıklar sunuyor. Bu ağ ile transferler ağ dışı ödeme kanallarından gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede kripto para herhangi bir bloğu beklemden ye da madencilik bedelini ödemeden gerçekleştirilebiliyor.

Lightning’in arkasındaki isimlerden birisi olan ACINQ, Nisan ayı başında Android işletim sistemine bir cüzdan uygulaması duyurdu. Bu uygulama ile lightning üzerinden ödemeler yapılabiliyor. Ancak uygulama üzerinden henüz ödeme alınamıyor.

Lightning Labs tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre bu ödemeler sıradan bir telefon kullanıcısı tarafından oldukça kolay bir şekilde yapılabilecek. Kısacası lightning ağı ile bitcoin pizza almak son derece kolay olacak. Lightning Labs resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada henüz beta aşamasında olan bu uygulamayı kullanıcıların deneyebileceğini ancak küçük miktarlarda denemeler yapmalarını tavsiye ettiklerini duyurdu. Kısacası lightning ağı şimdilik geliştiricilerin kullanımına açık ancak son kullanıcıya hala hitap etmiyor.

CoinDesk

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir