Ana Sayfa > Haber > Bitcoin ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin ve Bitcoin Cash’in bu haftaya çok iyi başladığını söyleyemeyiz. Bitcoin, fiyat grafiğinde bir üçgen çizerek ilerlerken kritik bir noktaya ulaştıktan sonra ani bir sıçrama yaşayabilir. 

Bitcoin Fiyatı ile İlgili Önemli Noktalar

  • Bitcoin’in, 1 saatlik işlem grafiği göz önünde bulundurulduğunda, simetrik olarak bir üçgen modeli çizerek daha düşük ve daha yüksek iniş ve çıkışlar gerçekleştirdiği direkt olarak anlaşılabiliyor.
  • Bu üçgenin detayları biraz daha detaylı incelenirse, yani bu üçgenin daha ileri dönemlerine detaylı bir şekilde bakıldığı zaman, yukarı doğru gerçekleşecek olan bir ivmeyi yakalayabileceğini düşünülebilir.
  • Bitcoin’in şu anki fiyatına bakıldığında, bu üçgenin zirvesine doğru ilerlediğini ve bir kopma noktasına doğru yaklaştığı çok net bir şekilde gözlemlenebiliyor.

Tabi yıllarını bu işe vermiş olan, iniş ve çıkışları yüksek ihtimalle görebilen uzmanlar için bu bilgiler tam anlamıyla yeterli olamayabiliyor. O yüzden bu uzmanlar biraz daha temkinli davrandılar ve daha net, elle tutulur ipuçları arayışına girdiler. Bu sırada Bitcoin fiyatı kısa vadede simetrik üçgen deseni içerisinde konsolide olmaya devam ediyor.

Teknik Gösterge Sinyalleri

Bitcoin ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi

100 Standart hareketli ortalama bu grafik diliminde en dipteki direnç yolunun aşağı yönde olduğunu belirtmek için 200 Standart hareketli ortalamanın altında kalmıştır. Bu da kişilerin elden çıkarma / satma işlemi yapmasından ziyade, bu yöndeki kararlarını biraz ertelemesi anlamına gelecektir. Ayrıca 100 Standart hareketli ortalama aynı zamanda bu grafikte direnç olarak tutuldu.

Bununla birlikte, bu standart hareketli ortalamaların aralarındaki fark, düşüş direncinde bir yavaşlama direnci sinyali verebilmek adına, önemli ölçüde daralmamıştır. Bu da aynı zamanda, daha fazla alıcının gözlerini Bitcoin’e çevirmesine sebep olabilecek şekilde ve sabırsızlıkla yükseliş bekleyen kripto para uzmanlarını doğrular nitelikte, bir yükselişin sinyali olabilir.

Bitcoin Market Faktörleri

Doların değeri, ABD Başkanı Trump’ın Çin mallarına gümrük vergisi uyguladığı ve Çin’in ABD ihracatına yönelik misilleme yaparak kendi tedbirlerini almasıyla Cumu günü yükselmeye başladı. İki ülke arasındaki gerilimin daha da artması, tüccarların daha güvenli olarak gördükleri dolara yönelmesine ve dolara göre daha riskli görünen Bitcoin’den uzaklaşmalarına neden olabilir.

Bununla birlikte, üst düzey bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisinin, menkul kıymetler düzenlemesi için henüz bir adım atılmadığını ileri sürmesi de Bitcoin için olumsuz bir etki yaratmadı.  Sonuçta, bu düşünce resmi bir karar olarak yayınlanmadıkça yatırımcıların bu tür söylemleri dikkate değer bulduklarını düşünmüyoruz.

Bitcoin Cash Fiyatı ile İlgili Önemli Noktalar

  • Bitcoin Cash gün itibariyle 900 dolar seviyelerini görmeye çalıştı fakat ABD doları karşısında çok başarılı olamadı.
  • BCH/USD çiftinin gözlemlediğimiz saatlik tablosunda 850 dolarlık bir dirençle oluşturulmuş ciddi bir düşüş göze çarpıyor. BHC şu an 850 dolar seviyelerinde bir destek alanı oluşturmaya zorluyor.
  • Bitcoin Cash, ABD doları karşısında 900 doları göremeyince aşağı yönlü bir harekete başladı. Uzmanlara göre bu düşüşün önüne geçilebilmesi için, BHC/ USD 825 dolar seviyesinin üzerinde kalmalı.

Bitcoin Cash Fiyat Eğilimi

Bitcoin Cash’in yaşadığı son dalgalanma %50 Fib düzelme seviyesinin altında ve 799 dolar ile 900 dolar arasında ani düşüş ve yükselişler sonucu bir kırılma yaşandı. Aşağı doğru hareketlenme sonucu 825 dolar seviyesinde önemli bir destek seviyesinde duruyor. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi ve 825 doların altına düşmesi halinde, Bitcoin Cash çok fazla baskı altına girebilir.

Bitcoin ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash grafiğini değerlendirecek olursak, yakın zamanda 825 $ ‘dan sonra aşağı yönlü bir kırılma riski taşıyor. Grafikten gördüğümüz kadarıyla ana destek seviyesi 825 dolar, büyük direnç seviyesi ise 850 dolar.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir