Ana Sayfa > Haber > Bitcoin ve Diğer Altcoinler ShapeShift ile Çalışacak

Bitcoin ve Diğer Altcoinler ShapeShift ile Çalışacak

XEEDA topluluğu kendi cüzdan donanımlarında ShapeShift’i entegre etmeye hazırlandıklarını duyurdu. Topluluk yaptığı açıklamada artık XEEDA kullanıcılarının cep telefonlarından, kendi gizli anahtarlarını internette ortaya çıkarmadan, anlık olarak transfer gerçekleştirebilecek.

XEEDA topluluğu kendi cüzdan donanımlarında ShapeShift’i entegre etmeye hazırlandıklarını duyurdu. Topluluk yaptığı açıklamada artık XEEDA kullanıcılarının cep telefonlarından, kendi gizli anahtarlarını internette ortaya çıkarmadan, anlık olarak transfer gerçekleştirebilecek.

XEEDA, kripto paralar için cüzdan donanımı ve bu donanımla entegre şekilde çalışan akıllı uygulamalar geliştiren bir blockchain girişimi. XEEDA çoklu doğrulama ve biyometrik güvenlik özellikleri ile kullanıcıların cep telefonlarından Bitcoin ve diğer dijital para hesaplarına erişme, işlem yapma ve yönetme imkanı sunuyor. XEEDA platformu Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin Cash, Ripple, Dash, ZenCash, NEM, Ethereum Classic, Stellar ve diğer ERC-20 cinlerini destekliyor. XEEDA’nın geliştirdiği donanım soğuk depolama görevi görüyor. Bu şekilde kripto para cüzdanı herhangi bir şekilde malware ve firmware saldırılarına ya da internet kaynaklı diğer tehditlere maruz kalmıyor. XEEDA’nın donanımı alüminyum, suya karşı dayanıklı polikarbonat şasi ve darbeye dayanıklı camdan yapılıyor. Shapeshift, internet ve mobil platformlar üzerinden dünya çapında alım satım hizmeti sunuyor. Platform 2013 yılında İsviçre’de kuruldu. Bu platformu kullanmak için herhangi bir şekilde hesap oluşturmak, para ödemek ya da kişisel bilgi vermek gerekmiyor.

Başlangıca Özel Kampanyalar

Kısa bir süreliğinde XEEDA cüzdanların fiyatı 199$’dan 119$’a düştü. Ancak bu fiyatlar ön sipariş veren ilk 1000 kişi için geçerli. Donanımın dağıtımı ise bu yılın Eylül ve Ekim ayı arasında başlayacak. XEEDA’nın CEO’su Kevin Maloney bu işbirliğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Maloney yaptığı açıklamada XEEDA ile ShapeShift’in entegre hale gelmesinden dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtti. İnternet kullanımında ve dünya çapında ekonomi alanında akıllı telefonlar son derece öne çıkmaya başladı. Birçok kullanıcı para transferini ve diğer iletişimlerini akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriyor. Maloney, ShapeShift ile olan iş birliği ile dijital para kullanımını daha geniş kitlelere, daha uygun ve daha güvenli bir platform üzerinden sunacaklarını belirtti. XEEDA kendi donanım ve uygulamalarını kullanarak dijital para sektöründe kullanım kolaylığı sunmayı hedefliyor.

Donanım neredeyse bir kibrit kutusu büyüklüğünde ve telefonların şarj girişlerinden bağlanıyor. Kullanıcılar uygulamadan kendi cüzdanlarına ulaşabilmek için telefonun parmak izi okuyucusunu kullanabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda uygulama üzerinden gerçek zamanlı kripto para fiyat değişimlerini de görüntüleyebiliyor. Dokunmatik ekrana sahip donanım IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip. Cihaz hem iPhone cihazlar için Lightning girişli ile Android cihazlar için micro USB girişli olarak geliyor. 51 x 40 x 12 mm büyüklüğündeki cihaz sadece 45 gram ağırlığında. Cihazın bir diğer büyük avantajı ise herhangi bir şekilde şarj edilmeye gerek duymuyor oluşu. Cihaz ihtiyaç duyduğu gücü direkt olarak telefondan çekiyor. Cihaza erişim için şifre gerektiğinden donanım çalınsa bile başka bir kişi tarafından erişim sağlanamıyor.

Ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir