Ana Sayfa > Haber > Bitcoin ve Diğer Kripto Para Değerlerinde Büyük Sıçrama

Bitcoin ve Diğer Kripto Para Değerlerinde Büyük Sıçrama

Kripto Para Piyasalarında Büyük Sıçrama: Piyasa Sermayelendirmesi 20 Milyar Dolar Arttı

Dün gece itibariyle Bitcoin’de yaşanan büyük sıçrama, kripto para piyasalarında olumlu bir hava yarattı. Kripto para piyasaları 20 milyar dolar değer kazanarak 250 milyar doların üzerinde değer gördü.

Bitcoin’de yaşanan olumlu yöndeki sıçramanın, genel olarak kripto para piyasalarına da olumlu yönde yansıyacağı tahmin ediliyordu. Fakat bu geri tepmenin ne zaman gerçekleşeceği yönünde farklı tahminler yürütülüyordu. Beklenilen an aslında sadece 6 saat sonra geldi ve Bitcoin ani bir geri tepme ile yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Hafta boyunca düşüş eğiliminde olan ve en son 5.800 dolar seviyelerine inen Bitcoin, düşüşünü daha fazla sürdürmedi ve ani bir sıçrama gerçekleştirdi. Siz de tahmin edersiniz ki bu olumlu yönde yaşanan piyasa hareketliliği, haftalardır düşüş eğiliminde olan piyasalara da olumlu bir hava kattı. Sanıyoruz ki bu herkesin haftalardır beklediği bir geri dönüş oldu.

Kripto Para Piyasa Kapitalizasyonu 20 Milyar Dolar Arttı

Bitcoin dün gece itibariyle yaklaşık 6 saat içerisinde 600 dolarlık bir değer kazandı. Bu Bitcoin’in haftalardır beklenen geri tepmesiydi diyebiliriz. Yaşadığı ciddi düşüş sonrası bir gece içerisinde 600 dolar değer kazanan kripto para için bu demek oluyor ki Bitcoin günde %9’luk bir kazanç elde etti. 6.400 dolar seviyelerine kadar yaptığı bu sıçrayış, piyasaların da haftalardır beklediği bir andı. Tabi bu olumlu hava tahmin edildiği gibi diğer kripto para birimlerine de yaradı. Ethereum yüzde 7’lik bir artışla 456 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Fiyatların bulunduğu seviyeler hala tam olarak istenildiği noktada değil fakat hafta sonu gelen böyle bir olumlu sıçrama, kripto para piyasaları için iyi haberlerin geldiğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin Cash %14, Ethereum Classic %12.5 Değer Kazandı

An itibariyle en olumlu hareket Bitcoin Cash’de görünüyor diyebiliriz. Bitcoin Cash gün itibariyle yüzde 14’lük bir değer kazandı ve şu an 753 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum Classic ise bu sabah yüzde 12.5’lik tırmanışla 16.30 dolar seviyelerine yükseldi. Bunun yanı sıra en iyi 100 ödeme sağlayıcısından biri olan TenX, bugün en yüksek kazancını sağladı ve yüzde 67’lik bir artışla 0.88 dolar seviyelerine ulaştı.

Tabi ki piyasaların yarattığı bu olumlu hava oldukça heyecan verici. Ama bu havaya hemen kapılıp heyecanlanmamak gerekiyor diye düşünüyoruz. Şu an toplam kripto para piyasa sermayesi gün içerisinde yüzde 8’lik bir artışla 250 milyar doların üzerine çıktı. Fakat bu rakam hala olması gerektiğinden biraz düşük. Pazar eski seviyelerine geri dönebilir yani piyasa henüz tam anlamıyla iyileşti diyemeyiz.

Bunun yanı sıra kripto para piyasası ticaret hacmi de olumlu havadan etkilendi ve 11 milyar dolardan 14 milyar dolara yükseldi. Fakat yazımızda da belirttiğimiz gibi bu rakam hala düşük. Ticaret hacmi de hala istenilen değerde değil. Piyasalarda yaşanan bu olumlu hava bir süre daha devam ederse, umuyoruz ki istenilen rakamlara ulaşılacak.

newsbtc

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir