Ana Sayfa > Haber > Bitcoin ve Kripto Paralar için Kısa Vadede Üç Senaryo

Bitcoin ve Kripto Paralar için Kısa Vadede Üç Senaryo

Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Kısa Vadede Üç Senaryo

Kripto piyasasının kaderinin ne olacağını önceden kestirmek güç fakat BTC’nin teknik analizlerine bakarak bazı varsayımlarda bulunulabilir. Tabi bunun yanı sıra olası ciddi bir spekülasyon da kripto para fiyatlarında ani düşüş ve yükselişlere neden olabilir. Bunun en önemli örneğini geçtiğimiz günlerde yaşamıştık. Goldman Sachs firmasının kripto ticaret masası kurma planı olduğu haberi yayılınca kripto piyasaları aniden etkilenmişti. Haber gerçek değildi fakat yine de BTC, ETH ve diğer tüm kripto paralar bu haberden etkilendi ve düşüşe girdi.

Bu gerçek olmayan haberden en çok etkilenen ise Ethereum oldu. Akıllı sözleşmeleriyle tüm dünyanın dikkatinde olan Ethereum bu sahte haberin yayılmasından sonra yaklaşık yüz dolar değer kaybederek 188 dolar seviyelerine düştü. Şu an ETH 192 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BTC 5.000 Dolar Seviyesini Test Edebilir

BTC’nin ise geleceği net olarak kestirilemiyor. Tekrar 5.800 dolar seviyelerine düşebilir mi? Uzmanların Bitcoin için kritik seviyesi 6.150 dolar seviyesinde. Bu değerin altına düşerse yine 5.800 dolar seviyesini görebilir. BTC bu durumu daha önce yaşamıştı. 29 Haziran’da 5.800 dolar seviyesini gören BTC yaklaşık bir hafta içerisinde tekrar toparlanarak 6.700 dolar seviyelerini görmüştü. Uzmanlara göre BTC’nin tekrar düşme ihtimali var fakat bu kısa süreli bir düşüş olur. Tekrar bir spekülasyon olmaması durumunda BTC için yükseliş dönemi olabilir.

BTC 6.500 Dolar Seviyesini Koruyabilir

Hafta sonu BTC için iyi geçti diyebiliriz. Normalin üzerinde alım satım işlemi gerçekleşti. Bu fiyata olumlu yansıyabilir. Haftanın ilk günlerinde de önemli bir değer kaybı yaşanmadı. Fakat kripto paraların geleceği öngörülemez olduğu için net olarak Bitcoin fiyatında artış yaşanabilir ya da bir azalma olabilir diyemiyoruz.

SEC Kararları ile 5.000 Dolara Düşebilir

Geçtiğimiz süreç içerisinde SEC’in aldığı Bitcoin ETF’ler için ret kararı bu fiyat hareketlerinde mutlaka etkili oldu. Uzmanlar önümüzdeki süreçlerde alınacak bir ret kararının ise kripto fiyatlarında olumsuz bir etki yaratabilir. Bu karar ile Bitcoin fiyatı 5.000 dolar seviyelerini test edebilir. Bu yüzden kripto para topluluğu 30 Eylül’de alınacak olan SEC kararına yaklaşırken kendisini kötüye alıştırmaları. Tabi uzmanlar SEC kararının olumsuz olma ihtimalinin daha fazla olduğunu düşünüyor ve bu yönde bir karar göre olumsuz tahminlerde bulunuyorlar. Bunun yanı sıra kararın olumlu olması durumunda ise uzmanlar kripto topluluğunun mutlu olacağı bir artış yaşanacağını öngörüyor. Tabi bu karar bütün kripto para birimlerini etkileyecek.

Kısacası şu an kripto topluluğu için önemli olan bir süreç. SEC’in ETF kararının olumlu olması ve herhangi bir spekülasyonun olmaması durumunda kripto para birimleri için tekrar güzel günler başlayabilir. Uzmanların da öngörüsü SEC’in bir Bitcoin ETF kararını onaylaması hem Bitcoin için hem de diğer kripto para birimleri için can simidi olacak. Tabi ki bir yandan da sektörde dolaşan yalan haberler var. Ne yazık ki spekülasyonların sektörü fazlaca etkilediği yaşanan düşüşlerden anlaşılıyor.

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir