Ana Sayfa > Haber > Bitewei WhatsMiner M10 Madencisini Piyasaya Sürdü

Bitewei WhatsMiner M10 Madencisini Piyasaya Sürdü

Bitewei WhatsMiner M10 Madencisini Piyasaya Sürdü

19 Eylül’de Shenzhen’de Çin merkezli kripto para madencilik şirketi Bitewei tarafından üretilen yeni WhatsMiner M10 maden donanımını piyasaya sürmek için bir etkinlik düzenlendi. Tüm dünyanın merakla beklediği madencilik aracı WhatsMiner M10 yapılan lansman ile piyasaya sürüldü. Şirketin kurucusu Yang Zuoxing tarafından atılan bir tweet ile madencilik ekipmanının kargoya verilmeye başlayacağı duyuruldu.

Bitewei eski bir Bitmain tasarımcısı Yang Zuoxing tarafından kurulan ve kripto para madencilik ekipmanları tasarlayan bir şirket. Bitmain’in en büyük rakibi olarak değerlendiriliyor ve en iyi madencilik ekipmanları açısından oldukça önemli bir firma. Şirketin kurucusu Zuoxing attığı bir tweet ile WhatsMiner’ın lansmanının yapılacağını duyurdu:

“Bugün Çin Shenzen bölgesinde düzenlenen M10 lansman etkinliğine katılan herkese çok teşekkür ederiz. Yarın Bitcoin madencilerine WhatsMiner M10 madencilik ekipmanını kargolama işlemlerine başlıyoruz. Bunun yanı sıra 3500W’de 55Th/s yapabilen M10S’yi de duyurmaktan mutluluk duyarız.”

Bitmain’in En Büyük Rakibi Bitewei’den WhatsMiner M10 

Yapılan lansmana Blockchain güvenlik şirketi Blockstream’ın Baş Strateji Görevlisi Samson Mow da katıldı. Mow’un kripto madencilik endüstrisi Bitmain tarafından tercih edilen uygulamalara karşı durduğu biliniyor. Anlaşılan o ki Mow Bitmain’e karşı Bitewei’yi destekliyor ve bu desteğini attığı bir tweet ile de gösterdi. Mow Bitewei’yi tebrik etti ve Twitter’da şunları yazdı:

“WhatsMiner M10 lansmanı için Bitewei’yi tebrik ediyorum. CEO Yang Zuoxing 64.2W/TH’de etkin bir şekilde çalışan canlı bir demo yaptı. Bu gelişmeyle Bitcoin madencilik oyunu gitgide ısınıyor.”

Bitmain ve Yang Xing’in geçmişi Bitmain’in Antiminer S7 ve S9 geçmişine uzanıyor. Yang Btmain’in en ünlü madencilik ekipmanları tasarlanırken Bitmain’in bünyesindeydi ve Bitmain’e çok şey kattı.  Yang, Jiang Xinyu tarafından kurulan madencilik firması Fried Cat’te çalışan biriydi. Bu sırada Yang, BE300 madencilik çipi tasarımını özel yöntemlerle tamamlıyordu. Ancak Fried Cat’in kurucusu 2014-2015 yıllarında gerçekleşen ve Yang’ın fikrinin aksine yükselen pazardan sonra ortadan kayboldu.

Daha sonra Yang, çipin tasarımını kamuya açık olmasını istemediği için Bitmain’den Micree Zhan’a verdi. Tam özelleştirme yönteminin uygulanması kripto madenciliğinde kullanılan maliyetlerin ve enerjinin azaltılmasına yardımcı oldu. Bu Yang’ın başarısını arttıran hamlelerden biriydi. Bu süre içerisinde Yang, Bitmain’den ayrıldı ve kendi şirketini kurdu ancak daha önce bir Çin haber portalı tarafından belirtildiği üzere Bitmain’e yarı zamanlı olarak geri döndü. Bazı sorunlar oluşmuştu ve bu sorunların üstesinden gelebilecek biri olarak Yang Bitmain’de bir süre daha kaldı. Yang’ın şirketi Bitewei şu an Bitmain’in en büyük rakiplerinden biri ve en az Bitmain madencilik ekipmanları kadar iyi ekipmanlar üretiyor.

Bitcoin madencilik ekipmanları her geçen gün yenileniyor ve daha güçlü araçlar piyasaya sürülüyor. Dünyanın her yerinden madencilik yapanlar da daha iyi araçlarla madencilik yapmak için bu cihazları yakından takip ediyor.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir