Ana Sayfa > Haber > Bitmain, Teksas’da Kripto Madencilik Tesisi Kuracağını Açıkladı

Bitmain, Teksas’da Kripto Madencilik Tesisi Kuracağını Açıkladı

Bitmain Kripto Maden Firması

Bitmain, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde milyonlarca dolarlık bir yatırımla blok zincir veri merkezi ve kripto madencilik tesisi kurmaya hazırlanıyor. Bitmain Technologies Ltd., çok yakın bir zaman içerisinde işleme kapatılmış kömür ve alüminyum eritme tesisini, yeni projesi olan kripto madencilik için kullanmayı planlıyor.

Bitmain Technologies Ltd. pazartesi günü ABD’nin Teksas eyalatinin kuzeydoğusunun kırsal bir kesiminde yeni blok zincir veri merkezi ve madencilik tesisini başlatacağını duyurdu. Şirketin yayınladığı duyuru ise şu şekilde:

“Milam County blok zinciri veri merkezi ve kripto para madenciliği tesisi, Kuzey Amerika’da Bitmain’in stratejik yatırım ve büyüme planlarının önemli bir bileşenini temsil ediyor.”

Tesis, Teksas eyaletinin başkentinin yaklaşık olarak 50 mil kuzeydoğusundaki, aşağı yukarı 5.595 nüfusa sahip Rockdale şehrinde yer alacak. Bu alan daha önceden alüminyum eritme tesisi ve kömür kullanan bir enerji santrali içeren Alcoa Rockdale’e bağlı bir sahanın belirli bir bölümünde yer alıyor. Alcoa Inc., uluslararası tanınan bir firma ve dünyanın en büyük altıncı alüminyum üretici firması unvanına sahip.

Milam ilçe başkanı Dave Barkemeyer geçtiğimiz hafta yerel gazetede konuyla ilgili bir demeç verdi. Yerel gazetede yaptığı açıklamada, Bitmain’in ilçeye taşındığını ve ilçede bir madencilik tesisi olacağını söyleyerek halkı proje hakkında bilgilendirdi. Barkemeyer 2018 yılının son çeyreğinde, 2019 yılının ilk aylarında veri merkezinin faaliyete geçeceğini belirtti.

2013 yılında kurulan ve merkezi Pekin olan Bitmain şirketinin, Amsterdam, Hong Kong, Tel Aviv, Qingdao, Chengdu, Şangay ve Shenzhen’de ofisleri bulunuyor. Ayrıca Bitmain, Antminer, Antpool ve Hashnest gibi çeşitli markalara da sahip. Şirketin en son piyasa değeri yaklaşık 12 milyar dolar olarak açıklandı.

Milyonlarca Dolar Yatırım Ve Yüzlerce Kişiye İş İmkanı

Şirketin yaptığı açıklamaya göre tesis 500 milyon dolarlık bir yatırım içeriyor. Bununla birlikte Bitmain, yeni tesisi için 400 kişiye iş imkanı sunacağını açıkladı. Tesis için Bitmain, üst düzey yönetici, satış ve finans araştırma görevlisi, mühendis, teknisyen ve diğer birçok alanda personel barındıracak. Çalışacak personelin ilçede ekonomik olarak iyileştirme sağlayacağını düşünen Bitmain, çalışanlarına ise ortalamanın üstünde bir çalışma ücreti vermeyi planlıyor.

Telegram’ın haberine göre tesiste çalışanlar tam zamanlı olarak çalışacak ve bu ilçe için çok iyi bir iş imkanı olacak. Milam County Sanayi Geliştirme Şirketi başkanı Richard E. Williams Jr. yerel bir televizyon kanalında tesis ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak tesisin bölge halkına ekonomik olarak getirilerinden bahsetti:

“Yeni tesis yaklaşık 400 kişiye iş imkanı sunacak. Milam County’i nispeten yüksek işsizlik oranlarında büyük çapta bir düşüş sağlayacak bir proje olarak değerlendiriyoruz. Verilecek maaşlar ve ikramiyeler ise çalışanları memnun edecek düzeyde olacak ve Texas bölgesi için ortalamanın üzerinde olacak. Bu şekilde projemiz ilçe için de getirisi olan bir proje haline gelecek.”

news.bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir