Ana Sayfa > Haber > BitPay, BitLicence Almaya Hak Kazandı

BitPay, BitLicence Almaya Hak Kazandı

Bitpay Bitlicence Almaya Hak Kazandı

Global kripto para ödeme yöntemleri geliştiricisi BitPay, New York Finansal Servisler Departmanından BitLicence almayı başardı.

Şirket bu lisans ile beraber New York’ta müşterilerine ve şirketlere hizmet vermeye başlayacak. Buna ek olarak New York merkezli işletmeler, BitPay kullanarak dünya çapındaki müşterilerinden Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerini alabilecek. Bu adım ile birlikte kripto para birimleri açısından oldukça önemli bir gelişme daha kaydedilmiş oldu.

BitPay Yeni Bir Döneme Giriyor

New York Finansal Servisler Departmanı, iş etkinliğinde sanal para kullanımını denetliyor. Departman, şirkete bu lisansı vermeden önce pek çok denetleme yaptı. Servisin kara para aklama karşıtı önlemleri, müşteri gizliliği politikaları, dolandırıcılık karşıtı uygulamalarını ve siber güvenlik önlemlerini denetledi. BitPay CEO’su Stephen Pair yaptığı açıklamada New York yönetiminin kripto para sektörü alanında oldukça sıkı kurallara sahip olduğunu ve şirketin bu lisansı alabilmesinin son derece önemli olduğunu belirtti. Pair ayrıca çok çalışmalarının karşılığını aldıklarını ve BitPay için New York’un önemli fırsatlara sahip olduğunu açıkladı.

BitPay, Square, Genesis Global Trading, bitFlyer USA, Coinbase, XRP II ve Circle Internet Financial ile beraber New York Finansal Servisler Departmanından BitLicence almayı başaran sekizinci şirket oldu. Nisan ayında kripto para borsası ve cüzdan hizmeti sunan Coinbase, özel şirketler için çözümler sunma konusunda yasaklandıklarını duyurmuştu. Bunun üzerinde CheapAir’in CEO’su BitPay’in kripto para çözümlerini kullanacaklarını açıklamıştı. Mart ayında ise BitPay, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb ile global havale alanında daha etkin olabilmek için iş birliğine gittiğini duyurmuştu. BitPay COO’su Sonny Singh yaptığı açıklamada şirketlerin faturalarını Bitcoin ile kesebileceğini ve banka bazlı havalelere göre daha hızlı ve ucuz bir servis oluşacağını belirtmişti.

Kripto Para Birimleri ile Ekonomide Büyük Değişim

9 yıldır varlık gösteren ancak son birkaç yıldır ekonomik alanda dengelerin değişmesini sağlayan kripto para birimleri sundukları farkındalık ile dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Hızlı ve güvenilir olmanın yanı sıra bu paralar özellikle gelişmemiş ülkelerde insanlara ekonomik refah sunuyor. Kripto paraların uzun vadede nasıl bir yol çizeceğine dair iki farklı görüş var. İlki bu sürecin geçici olduğu yönünde. Diğeri ise dijitalleşen ve globalleşen dünyada kripto paraların vazgeçilmez olduğunu söylüyor. İki uç noktada bulunan görüşlerin elbette kendilerince haklı yanları var. Şirketlerin ve özellikle de devletlerin dijital para birimlerine uyum sağlama çabası göz önünde bulundurulduğunda ortaya çıkan tablo umut verici. Her gün bu para birimlerinin farklı alanlarda kullanılabilir olduğunu görmenin yanı sıra blockchain teknolojilerinin etkin olmaya başladığını görüyoruz. İnsanların kripto paralarla ticaret yapabilmesi, zorlu bankacılık ve ödeme sistemlerinin kolaylaşm1ası oldukça dikkat çekici. Ayrıca bu yöntemle güvenlik açısından etkin bir çözüm bulmaları uzun vadede kripto para birimlerini daha çok konuşacağımızı gösteriyor.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir