Ana Sayfa > Haber > BitTorrent Seed için Ödül Olarak TRX (Tron) Verecek

BitTorrent Seed için Ödül Olarak TRX (Tron) Verecek

BitTorrent Kullanıcılarına Seed İçin Ödül Olarak TRX (Tron) Verecek

Tron’un kurucu ortağı Justin Sun web içeriklerinin dağıtımı üzerinde yoğunlaşan popüler blok zincir uygulamaları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sun, blok zincir teknoloji endüstrisinde devrim yaratmaya niyetli ve kripto para kullanımı için farklı ortamlar yatmak için çalışıyor.

Stratejik bir hamle ile BitTorrent ile ortak çalışma kararı alan Tron ekibi, P2P dosya paylaşım platformunun güncellenmesinden sonra içerik sağlayan kullanıcıların dosya paylaşımını teşvik etmek için Tronix ile ödül vereceğini duyurdu.

Önceki dönemlerde torrent protokolü yoluyla içerik paylaşma işlemi tamamen ücretsizdi. Seed makineleri içerik sağlayıcılardı ve leecher’lar dosyaları alan veya indirenlerdi. Dosyayı kaydetmek için daha fazla teşvik olmadan bir seed makinesinin herhangi birinin indirmesi adına bir dosyayı saklamak için gerçek anlamda bir motivasyonu yoktu.

TRX BitTorrent’ı destekleme kararı aldı aldı ve her iki firma için de oldukça önemli olan Atlas projesi için birlikte ilerlemeye karar verdiler. Bu gelişme ile Tron ekibi içerik dağıtım endüstrisini web’in bağımsız yönetime geçmesi vizyonunda bir adım ileriye taşımış oldu. Justin Sun her zaman belirttiği gibi sektörün benimsenmesi ve daha fazla kullanım alanı oluşması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Yaptığı hamleler ve ortaklıklarla da bu amacına doğru emin adımlarla ilerliyor.

Tron Web’i Atlas Projesi İle Bağımsızlaştıracak

PR News Wire’ın yayınladığı bir habere göre Justin Sun Tron’un önümüzdeki yıllarda izleyeceği yol haritası kapsamında Atlas projesi hakkında konuştu:

“Atlas projesi yeni bir içerik dağıtımı yolunun temelidir. Projenin en iyi hale gelebilmesi için en ince ayrıntılarına kadar titizlikle çalışmamızı sürdürüyoruz. Proje başlangıçta daha hızlı indirme, daha fazla seed, madencilik ve geriye dönük uyumluluk özelliklerine sahip olacak. Sistem şu an yaşadığımız dünyaya göre uyarlandı yani mobil bağlantılı ve şeffaf olacak. Aracıyı eleyecek ve biz bu sayede içerik oluşturucuların doğrudan kullanıcılara dağıtmasını sağlayarak tüm içerik oluşturucuları ve tüm topluluklarını güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Atlas projesinin geriye dönük uyumluluğu tüm BitTorrent kullanıcılarının hangi müşteriyi kullandıklarına bakmadan bu hizmetlerden faydalanmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra bir seed dosyası için ödül almanın ekonomik gücü oldukça önemlidir. Bu güç Tron’un blok zincirine dayanan yeni BitTorrent platformunun kitlesel olarak benimsenmesini garantilemek için mükemmel bir yol gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra kullanıcıların kendi ekipmanlarına daha fazla bant genişliği tahsis etmek için seed makinelerine ödeme yapabileceklerini ve bu sayede daha yüksek ve iddialı bir indirme hızının sağlandığını belirtti. Ayrıca Sun, bu adımın hem seed işlemi yapanlar hem de leecher yapanlar için teşvik olabileceğinin de altını çizdi.

Tron şu an 1.457.742 dolarlık toplam piyasa değeriyle en önemli kripto paralar içerisinde yer alıyor. Tron her geçen gün gelişimini sürdürüyor ve en iyi kripto para birimleri içerisinde 13. sırada yer alıyor.

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir