Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > Blockchain.info Cüzdan İncelemesi

Blockchain.info Cüzdan İncelemesi

Blockchain.info Cüzdan İncelemesi

Blockchain.info uzun zamandır varolan bir bitcoin, ethereum ve bitcoin cash cüzdanıdır ve endüstrideki en çok kullanılan sitelerden biridir. Lüksemburg merkezli bu platform Ağustos 2011’de kurulmuştur. Blockchain.info aynı zamanda kullanıcıların -bitcoin’in son işlemlerini ve gün başına yapılan işlemler dahil olmak üzere- bitcoin’in anlık durumunu anlamasına yardımcı olacak bir blok zinciri göstergesi de barındırmaktadır.

Bu Blockchain.info cüzdan incelemesi içerisinde, platformun ne barındırdığını, kullanım zorluğu düzeyini ve sonuç olarak ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını göreceksiniz.

Diğer Kullanıcıların Blockchain.info Yorumları

Blockchain.info cüzdanı birkaç nedenden dolayı oldukça popülerdir.

İnsanlar kullanımı kolay arayüzüne ve aynı zamanda Blockchain.info’nun olumlu itibarına bayılıyorlar. Ancak, online bir servis olmasından dolayı bazı dezavantajları var.

İyi tarafları:

  • Blockchain.info yılların tecrübesine ve milyonlarca kullanıcıya sahip, güvenilir, yerleşmiş bir şirkettir.
  • Küçük işlemler için ve sıradan ödemeler için sevilen bir tercihtir.
  • Kağıt cüzdandan harcama için destek veriyor.
  • Kolay ve doğru dürüst kullanılabilir olması yeni Bitcoin kullanıcılarına çekici geliyor.
  • İnsanlar akıllı telefon uygulamasının işlevselliğini beğeniyor.

Kötü tarafları:

  • Tecrübeli bitcoin kullanıcıları online cüzdan kullanımının olası risklerinden memnun değiller.
  • Hesapların boşaltıldığı veya çalındığına dair birkaç rapor bulunuyor.
  • Müşteri hizmetlerinin bazen yardımcı olmadığını veya kaçamaklı davrandıklarına dair iddialar var.

İnsanlar genelde işlevsellik ve günlük kullanım anlamında yazılımları severler. Büyük sorunlar, eğer varlarsa, güvenlikteki olası açıklardır. Cüzdanlarının hacklendiğini söyleyen kullanıcıların yeterli güvenlik önlemlerini alıp almadıkları bilinmiyor ama online cüzdanların riskli olduğu da bir gerçek. Ayrıca müşteri hizmetleri bazen bu şikayetleri görmezden gelerek kullanıcıları yüzüstü bırakıyor.

Cüzdanın düşük rakamlı işlemler için kullanılması önerilir ve yüksek meblağda para tutulması mantıklı değildir. Eğer hesapta yüksek değerde Bitcoin tutacaksanız fiziksel cüzdan kullanmanız önerilir.

Kullanıcı Arayüzü

Birçok hizmet gibi, Blockchain.info hızlı bir kayıt olma sürecine sahiptir. Sadece birkaç adımda cüzdanınıza erişim sağlayabilirsiniz.Sadece e-postanızı girin, çok güçlü bir şifre seçin. Artık bitcoin almaya hazırsınız.

Blockchain.info Arayüz

Kullanıcı arayüzü yukarda bulunan “Gönder ve Al” seçenekleriyle beraber birkaç sekme ile rahat bir şekilde kullanılabilir. Her şey net ve kolay şekilde bir acemi tarafından anlaşılabilecek şekilde ayarlanmış. Eğer ilk bitcoin cüzdanınız ise bu sizin için harika bir şey olacak.

İşlem verileriniz blok zinciri göstergesinin hemen yanında yer alıyor. Bu şekilde tüm giren ve çıkanları canlı olarak cüzdanın içinden canlı olarak takip edebilirsiniz. Güvenlik, ilk girişinizde kırmızı olduğu varsayılarak durum çubukları ile öne çıkarılıyor. Bu güvenlik sekmesinde yapılması gerekenleri tamamladığınızda yeşile dönüşmesi gerek.

Sunuluş şeklinde normalden farklı bir durum yok. Her şey akıcı ve hiçbir ek indirme yapmanıza gerek yok. Bir sıcak cüzdanın çalışması gerektiği gibi çalışıyor.

Güvenlik

İdeal bir cüzdan, fonlara rahat erişebilmek ve alım satım yapabilmek için kolay kullanımlı olmalıdır; ama daha da önemlisi paranızı güvende tutuyor olmalı.

Blockchain.info güvenlik sekmesi güvenliğinizi artırmak ve olası tehditlerle hacklerden korunmaya yardım edecektir. Güvenlik önlemleri olmadan hesap kullanmak arabanızı büyük bir otoparkta kilitli bırakmamak gibidir. Belki bir süreliğine sorun çıkmaz, ama araba hırsızları mutlaka sağda solda geziyordur. Eninde sonunda birisi kapıyı açmaya çalışacaktır ve kapı da kolayca açılacaktır.

Blockchain.info Güvenlik

Bir sıcak cüzdan kullanırken doğru web sitesine girmeniz her zaman önemlidir. https://blockchain.info ‘yu yer sekmelerine eklemek veya dikkatlice yazmak akıllıcadır. Siteye Google veya sahici gözüken bir e-posta üzerinden girmek, hassas bilgileriniz için hazırda bekleyen dolandırıcı bir siteye girmenize neden olabilir. Şifrenizi girmeden önce mutlaka web adresini iki kez kontrol edin.

Her şeyden önce geri alma anahtarınızı mutlaka saklayın. Eğer geri yüklemeniz var ise, verilerinizi veya şifrelerinizi kaybetmeniz durumunda cüzdanınızı geri alabilirsiniz. Geri alma ifadeniz özel anahtarınızı temsil ediyor, bu nedenle onu koruyun ve asla dijital formatta tutmayın. Kağıda yazmak, elbette kağıdı kaybetmediğiniz sürece, şaşırtıcı şekilde diğer yöntemlerden daha güvenlidir.

SMS ve iki aşamalı doğrulama bütün finansal hesaplar için mutlaka olması gereken bir güvenlik önlemidir. Blockchain.info da bu seçeneğe de sahip. Eli çabukların hesabınıza sadece eposta ve şifreyle ulaşmasını önlemeyi sağlayacaktır.

Son olarak Tor isteklerini engelleyen güzel bir özelliği var. Kullanıldığında dark web’teki anonim oluşumlara karşı cüzdanınızı korur.

Erişilebilirlik

Blockchain.info cüzdanını kullanmaya başlamak çok kolaydır.

Zorlukları ortadan kaldıran birçok küçük özelliğe sahiptir ve bu da bitcoin alım satımını ve kullanımını bir acemi için bile oldukça kolaylaştırır.

Gönderme özelliği oldukça anlaşılır

Blockchain.info Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash Gönderme

Sadece ne kadar bitcoin göndermek istediğinizi girin ve cari döviz kuruna çevirsin.

Alım satım alanında bitcoin’i ethereum’a çevirmek gereksiz dönüşümleri veya üçüncü servisleri kullanmadığından oldukça kolaylaşmıştır Bu iki özellik döviz kuruyla veya dönüştürmeyle uğraşmak istemeyenler için kullanışlıdır.

Akıllı telefonda cüzdan kullanıcıları telefonunuzdaki uygulamayı hızlı eşleme özelliği ile yetkilendirmeden fazlasıyla memnun kalacaklar. Sadece tarayıcıdaki QR kodunu okutun. Bu, uygulamaya giriş yapmanızı sağlayacak. Tek yapmanız gereken bir pin kodu oluşturmak.

Tarayıcı aracılığı ile fon almak, QR kodunu bulmak birkaç saniye sürse de başarılı.İyi olmalarından ve hatasız hızlı ödemeler için hazırda beklemeleri hoş özelliklerinden. Bu kesinlikle bitcoin’i günlük hayatımızda sıkça kullanacaksak ihtiyacımız olan bir şey.

Yeni kullanıcılar için ilk çıkış yaptığınızda ortaya çıkan sekme çok yararlı bir yardımcı olacak. Size herhangi bir şey kaybetmeden önce bir yedek geri alma anahtarı oluşturmanızı öneriyor. Bu küçük bir hatırlatıcı da olsa dikkatli olmak ve yedek geri alma anahtarı oluşturmak oldukça önemli.

Sonuç

Sıcak cüzdanlara göre, Blockchain.info ihtiyacınız olabilecek bütün sıradan özellikleri iyi performans ile size sunuyor. Cüzdan güvenliği düşük meblağlar ve işlemler için uygun, ama daha büyük meblağlarınızı fiziksel cüzdanda tutarak daha rahat uyuyabilirsiniz. Üçüncü parti şirketine güvenmeniz gerekiyor ve bitcoin camiası tarafından her zaman hoş karşılanmıyor.

Her cüzdanın verdiği tavizler vardır; ancak Blockchain.info pazardaki en iyi online cüzdanlardan biri yapan kurulumu ve kullanımı kolaylığı ile hızlı ve işlevsel bir cüzdan olmayı başarıyor.

Hazırladığımız bu Blockchain.info incelemesi ve yorumları ile size yardımcı olabildiğimizi umarız. Blockchain.info ile ilgili yorumlarınız varsa, bunları aşağıdaki yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir