Ana Sayfa > Haber > Blockchain ve Kripto Para Şirketleri 2019’a Hazır

Blockchain ve Kripto Para Şirketleri 2019’a Hazır

2019'da dikkat çekecek blockchain ve kripto para projeleri

2019 yaklaşıyor. Bu yüzden finansal şirketler son çeyreğine girdiğimiz 2018 yılını dikkatli bir şekilde incelemeye başladılar. Bu seneki resmi uygulamalar ve pazarın yaşadığı maddi değer kayıpları kripto para dünyasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ancak yine de Blockchain ve kripto para ile ilgilenen birçok şirketin 2019 yılında büyük başarılar yakalaması bekleniyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Para ve Blockchain Projeleri

Ethereum

Ethereum bu seneyi oldukça çalkantılı geçirdi. Ancak geleceği kesinlikle parlak. Birçok analizci 2018 yılının sonuna doğru Ethereum’da rüzgarların ters yöne esmeye başlayacağını düşünüyor. Blockchain olarak son derece güçlü bir yapıya sahip olan Ethereum’un bu üstünlüğü 2019 yılında yeni Blockchain projeleri ve firmaları tarafından sarsılabilir. Ancak projenin kurucuları bu fikirde değil ve o genel olarak saltanat döneminin sona erdiğini ve artık emin adımlarla ilerlemenin daha doğru olacağını savunuyor.

Qtum

Ethereum ve Bitcoin denetim, ekonomik ve güvenlik konularında adımlar atmaya devam ederken Qtum, kendi Proof of Stake platformunu geliştirmeye devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum’un en iyi yanlarını alan Qtum güvenli ve akıllı kontrat çözümleri sunuyor. Şirket sunduğu x86 sanal makinesi ile herhangi bir dilde program yazan herhangi bir geliştiriciye platformunu açıyor.

TRON

Tron kendini geliştirme konusunda önemli adımlar atıyor. Şirket bu sene BitTorrent’i satın aldı ve Project Atlas’ı kullanıma açtı. Bu şekilde dünyadaki en büyük dağınık yapılı ağ haline geldi. TRX kendi ekosistemine oldukça bağlı ve üyelik sistemi konusunda büyük bir çözüm olacak.

Aelf

Aelf, ölçeklendirilebilir Blockchain ve dağınık yapılı bir bulut ağı geliştiriyor. Aelf bu şekilde Blockchain protokolünü gerçek dünyada daha çok işe yarar hale getirmeyi hedefliyor. Bu da saniyede yapılacak olan transfer sayısı arttırılarak gerçekleştirilebilecek. Ethereum gibi büyük blok zincir ağları saniyede gerçekleştirilen transfer sayılarını arttırma konusunda oldukça başarısız. Aelf ise saniyede 15.000 transfer yapmayı planlıyor.

Veridium

Blockchain teknolojisinden yararlanan bir diğer önemli sektör ise çevrecilik ve sürdürülebilirlik. Veridium çevreci bir firma  ve IBM ile birlikte Fortune 500 firmalarına sürdürülebilirlik çözümleri sunuyor. EcoSmart Labs tarafından geliştirilmiş olan protokoller sayesinde karbon emisyonuna yönelik Blockchain geliştirmeleri yapılıyor.

CEEK

Sanal gerçeklik sektörü her zaman ilgi çekici oldu. Bazı projeler dünya çapında, güvenli ve şeffaf bir dünya sunuyor. Sanal gerçeklik sektörü ciddi bir şekilde büyüyor ve CEEK Blockchain ve kripto token birimleri ile sanal dünyada esnek etkileşimler ve transferler gerçekleştirmek için bir proje geliştiriyor.

Forbes

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir