Ana Sayfa > Haber > Bloomberg ile Novogratz, Kripto Para Endeksi Çıkardıklarını Açıkladı

Bloomberg ile Novogratz, Kripto Para Endeksi Çıkardıklarını Açıkladı

Bloomberg ile Novogratz, Kripto Para Endeksi Çıkardıklarını Açıkladı

Dünyaca ünlü online haber ajansı Bloomberg ile Michael Novogratz’ın bankası Galaxy Digital Management, ortak çalışma kararı alarak bir kripto para endeksi yaptıklarını açıkladı.

Bloomberg Global Ürün Müdürü Alan Campbell bu ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“Sizlerle paylaştığımız Bloomberg Galaxy Crypto Index’in(BGCI), müşterilerimizin kripto para birimlerine artan ilgisini yansıtıyor.Bu endeks, kripto para birimlerine titiz bir yaklaşım sağlamaya yarayacak ve yatırımcılara daha geniş bir pazarın performansını ölçmek için daha şeffaf bir ölçüt sunacaktır.”

Bloomberg’in web sitesinde 9 Mayıs 2018 tarihinde yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), kripto para piyasasının en büyük kısmının performansını izlemeyi hedefliyor. BGCI; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, Ripple, EOS, Litecoin, Dash ve Zcash olmak üzere on kripto paranın performansını izleyerek uzmanlaşacaktır.”

“Endeks bileşenleri, değer depoları, değişim oranları, akıllı sözleşme protokolleri ve gizlilik varlıkları da olmak üzere farklı dijital varlık kategorilerine göre çeşitlendirilmiştir.”

Yapılan açıklama sonucunda yetkililer, BGCI’nin her iki şirket tarafından test edilmiş, kural tabanlı bir method ve veri kullanıldığını belirtti.

Michael Novogratz ise bu ortaklıkla ilgili Twitter’da şunları yazdı:

“Bloomberg ile olan ortaklığımızı sizlere duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Artık harekete geçtik. Bu plan, kurumsal hesapların kriptoyu yeni bir varlık sınıfı olarak ele alması gereken mimarinin önemli bir parçasıdır.”

COINDOO

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir