Ana Sayfa > Haber > Brian Kelly’e Göre Bitcoin Artışının En Önemli 3 Nedeni!

Brian Kelly’e Göre Bitcoin Artışının En Önemli 3 Nedeni!

Bitcoin Neden Boğaya Geçti?

Hafta sonun boyunca iyi bir ivme yakalayan ve yükselişe geçen Bitcoin (BTC) uzun bir aradan sonra tekrar 8.000 dolar seviyelerini gördü. Hafta sonu 7.400 dolar seviyelerinde olan BTC ani bir yukarı yönlü hareket ile 8.115 dolar seviyelerine çıktı. Bu sırada diğer altcoinler ise yüzde iki ile yüzde üç arasında bir düşüş yaşadı.

Herkesin şaşkınlıkla izlediği bu fiyat hareketi sonucunda yatırımcılar Bitcoin’in bir sonraki adımının ne olabileceği hakkında teoriler üretmeye başladılar. Birçok uzman Bitcoin’in yıl sonuna kadar ciddi bir yükseliş yaşayacağını düşünüyor.

Bitcoin’in Yükselişinde Çeşitli Nedenler Var

BKCM’nin CEO’su Bian Kelly ise Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketliliği hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Yaşanan yükselişin birden fazla nedeni olduğunu belirten Kelly, bu nedenleri şu şekilde sıraladı:

  • Bitcoin ETF’si
  • Büyük yatırımcılar hakkında çıkan dedikodular
  • Web 3.0

Kelly’e göre bu artışın nedenlerinden biri Bitcoin’in ETF’sinin SEC tarafından onaylanma ihtimalinin olması. Kelly düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“2018’de bir ETF şansının nispeten düşük olduğunu düşünüyorum. Hala farklı fikirler var fakat bu konuda bir spekülasyon yok. Bence bu uzun süre BTC’yi 5.0000 dolar seviyelerinde görmemizin bir nedenidir.”

Her ne kadar bugün SEC Bitcoin ETF’lerinin toplantısını ertelemiş olsa da olumsuz bir sonuç çıkmaması yatırımcıların rahat bir nefes almasını sağladı.

İkinci sebep olarak ise Kelly, piyasada yer alan büyük yatırımcılar hakkında çıkan dedikodular olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların ciddiye alındıklarını, bununla birlikte ciddi yatırımların yapılması ve bunun da Bitcoin’e olumlu bir şekilde geri dönüş yaptığını belirtti:

“Kurumlar artık ciddileşmeye başlıyor. Bana gelen aramalardan bunun ciddi bir düzeyde olduğunu belirtebilirim. Aralık ayına baktığımızda fiyat hareketliliklerini beğenmeyen müşteriler uzaklaşmıştı ama şu an geri dönüşler başladı. Bu da Bitcoin’e ciddi düzeyde bir kazanç getirdi.”

Bitcoin yükselişine son olarak ise Blockchain’in Web 3.0 sürümünü gösteren Kelly, kripto para birimlerinin Web 3.0 sürümüne dahil olmak isteyen kurumsal firmalar için büyük bir yatırım yaptığını söyledi. Bunun da benimsenme anlamında ciddi bir adım olduğunu aktardı. Web 1.0 ve Web 2.0 sürümlerinin veri tabanlarının Web 3.0 sürümüne aktarılmasının neredeyse tamamlandığını belirten Kelly, Web 3.0’e eski sürümlerden geçişlerin artmasıyla yeni dönemde iyi bir rol oynayacağını düşünüyor. Kurumların da Web 3.0 sürümünü kendilerine daha uygun gördüğünü belirten Kelly, bu gelişmelerin birbirini izlemesi ile olumlu bir grafiğe çıkıldığını belirtti.

Kelly BTC’nin üzerindeki kara bulutların artık uzaklaşmaya başladığını ve kriptonun altınının yolunun artık daha aydınlık olacağını belirtiyor:

“Yaklaşık beş ay önce kötü kara bulutlar vardı. Büyük yatırımcıların yaptıkları satışlar da bunlara eklenmişti ama artık hepsi geride kaldı. Artık olumlu ve yüzümüzü güldürecek haberler alma zamanı geldi. Bazen bu günleri yakalamak biraz zaman alabilir ve biz bu zamanı tükettik. Yaklaşık beş aydır bu anı bekleyen milyonlarca kişi vardı. Bekleyişin sonucu çok güzel bitti ve bence böyle devam edecek. Sonuçta buradayız ve her zaman ki gibi çok güçlüyüz.”

ethereumworldnews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir