Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > BTC.com Cüzdan İncelemesi

BTC.com Cüzdan İncelemesi

Btc.com Cüzdan İncelemesi

BTC.com, açık kaynaklı bir Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) internet ve mobil cüzdanı, aynı zamanda bir blok gezginidir. 2016 yılında Bitmain tarafından oluşturulmuştur. İnternet üzerinde, Android veya iOS cihazlarda kullanıcılara Bitcoin ve Bitcoin Cash saklamaları, alım ve satım yapmaları için imkan tanır. Cüzdanda belirgin bir şekilde basitliğe ve gizliliğe önem verilmektedir. Her seviyedeki kullanıcıya uygundur, özellikle başlangıç seviyesindekiler için idealdir.

Blockchain.info’nun benzeri olan bu cüzdan, bir HD hibrit cüzdandır. Yani internet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz, fakat cüzdana erişimi sağlayan anahtar makinenizde saklanır. Bu yüzden BTC.com’un erişimi yoktur. İşlemler cihazınızda gerçekleştiği için kimse özel anahtarınızı göremez. Cüzdan aynı zamanda Multisig imkanı sağlar ve açık kaynaktır.

Diğer Kullanıcıların BTC.com Yorumları

Genel olarak, Google Play ve App Store kullanıcıları bu bitcoin cüzdanı hakkında iyi yorumlar yapıyorlar. Uygulama mağazalarında ortalama 4 yıldız almış olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar genelde cüzdanın kolaylığı ve kullanıcı dostu arayüzünü övmekteler. Hesap erişim sorunu yaşayanlardan gelen kötü yorumların kaynağı, genellikle çok önemli olan yedek PDFi kaybetmeleri oluyor. Bu sebeple yedek belgelerinizi güvenli bir yerde saklamak ve aynı zamanda gelişmiş güvenlik için hesabınızda çift faktörlü doğrulamayı etkinleştirmek çok önemli.

BTC.com’a Üye Olma

BTC.com cüzdana üye olmak kolay ve hızlıdır. İşlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için benzersiz bir bitcoin veya bitcoin cash adresi verilecek. Kayıt olmak için geçerli bir e-posta adresi ve şifre gerekli. Şifrenizi yazdıktan sonra, güvenliğe odaklanmak çok önemli olduğu için şifrenizin ne kadar sürede kırılabileceği gibi kullanışlı özellikler göreceksiniz. Bu tahmini sürenin doğruluğu tartışmaya açık, ama iyi bir detay.

Btc.com Hesap Açma

İlk defa giriş yapmadan önce bitcoin cüzdanı kurtarma veri sayfasının PDF’ini indirmeniz gerekecek. Gereken bütün temel yedek bilgilerini bu PDF barındırıyor olacak. Detayları kaybetmek, cüzdanı kurtarmayı imkansız kılabileceği için BTC.com, kullanıcılara güvenli bir yerde saklamak için bu belgeyi yazdırmalarını da tavsiye ediyor. Hackerlar tarafından ele geçirilememesi için belgenin dijital versiyonunu silmek iyi bir hareket olacaktır.

Kullanıcı Arayüzü

Cüzdana girdiğinizde kullanımının kolay olduğu kadar oldukça anlaşılır olduğu bir kullanıcı arayüzü tarafından karşılanacaksınız. Menüdeki ilk seçenek kullanıcılara bitcoin ve bitcoin cash cüzdanları arasından seçim yapmayı sağlıyor. Menünün diğer seçenekleri şöyle: Cüzdanım (My Wallet), Gönderme (Send), Alma (Receive), Satın Alma (Buy) ve Ayarlar (Settings). Bunun altında, kullanıcının şifresinin gücüne, e-postanın doğrulanıp doğrulanmadığına ve iki faktörlü doğrulamanın etkinleştirilip etkinleştirilmediğine dayanan bir güvenlik puanı var.

Arayüzün Cüzdanım bölümü size tam işlem detaylarıyla işlem geçmişinizi görmenizi sağlar. Cüzdan yeniyse ve hiç işlem yapılmadıysa cüzdana bakiye eklemek için para ekleme sayfasına gidebileceğiniz bir bağlantıyı da görebileceksiniz. BTC.com cüzdanınızı çoğu tarayıcıda bitcoin ödemeleri için varsayılan olarak ayarlamak mümkün. Gönderme sayfasını ilk ziyaret ettiğinizde bu özelliği etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacak. Alternatif olarak bunu Ayarlar kısmından da yapabilirsiniz.

Gönderme ve Alma

BTC.com ile bitcoin ve bitcoin cash gönderme ve alma, takibi kolay arayüzü sayesinde hızlı ve kolaydır. Gönderme işlemleri; alıcı adresi, miktarı ve işlem ücret seviyesi seçmeyi içermektedir: Yüksek Öncelik, En Uygun ve Düşük Öncelik. Aynı zamanda QR kodu kullanarak bitcoin gönderme ve alma da mümkündür. Mobil versiyonda mevcut olan diğer bir ilginç seçenekse, Bitcoin adresi gerekmeden ilgili kişinin telefon numarasıyla BTC göndermektir.

Btc.com Para Gönderme - Bitcoin, Bitcoin Cash

Alma sayfasında cüzdan adresinizi görebilir ve yatırmak istediğiniz BTC veya BCH miktarını belirtebilirsiniz. BTC.com cüzdanı, yeni bitcoin adres formatını uygulayan ilk cüzdanlardan biriydi. Bütün bitcoin cash adreslerinin başında “bitcoincash” yazıyor. Bu durum karışıklığı önleyerek adresin bir BCH adresi olduğunu hızlı bir şekilde netleştiriyor.

Ek Özellikler ve Ayarlar

BTC.com cüzdanı içerisinden kredi kartı veya banka havalesi (sadece ABD) ile bitcoin almak mümkün. Bitcoin almak için en ekonomik yöntem bu değil; bu yüzden daha iyi bir teklif bulmak için alternatiflere bakmaya değer. Ancak cüzdanın böyle seçeneklere sahip olması elbette hoş bir özellik.

Ayarlar bölümü 3’e ayrılıyor: Profil (Profile), Güvenlik (Security) ve Araçlar (Tools). Profil kısmı, isteğinize bağlı olarak cüzdanınıza e-posta adresi ile girmek yerine oturum açarken kullanabileceğiniz bir kullanıcı adı seçmenize olanak sağlar. Ayrıca profil resmi yükleme seçeneği, 25 fiat kurundan birini seçme (EUR,USD ve GBP dahil bütün büyük kurlar listeleniyor, ama türkçe yok) ve dil seçimi (İngilizce, Japonca, Korece, Almanca, Arapça, Portekizce, İspanyolca, Hollandaca, Rusça, Fransızca, Hintçe, Svahili dili, Çince. Ne yazık ki yine Türkçe seçeneğini göremiyoruz.) seçenekleri vadır.

Btc.com Güvenilirlik ve Güvenlik

Güvenlik sayfası, cüzdan güvenliğini maksimuma çıkarmak için çift faktörlü doğrulamayı etkinleştirebileceğiniz ve e-postanızı, şifrenizi değiştirebileceğiniz yerdir. Araçlar ise şu seçenekleri sunuyor: Harici Cüzdanı İçeri Aktar ve Bitcoin Bağlantıları İçin Cüzdanı Kullan.

Sonuç

Sonuç olarak BTC.com, sunulan bazı düzgün güvenlik seçenekleriyle basit bir bitcoin ve bitcoin cash cüzdanıdır. Bütün özelliklere sahip olmasa da bu onu yeni başlayanlar için daha kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlıyor. Unutmayın, online cüzdanlar donanım cüzdanları kadar güvenli değildir ve hackerlera karşı daha korunmasızdır. BTC.com’un herhangi bir cihazda erişilebilir olması da büyük bir artı. Ayrıca kullanıcılar, diğer pek çok online cüzdan için söylenemeyen bir şekilde fonları ve özel anahtarları üzerinde tam kontrol sağlayabiliyor.

BTC.com cüzdan incelemesi hakkında yorumlarınız veya diğerleriyle paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir