Ana Sayfa > Haber > BTC ve XRP Kripto Para Birimleri BiChip ile Deri Altında Taşınabilecek

BTC ve XRP Kripto Para Birimleri BiChip ile Deri Altında Taşınabilecek

BTC ve XRP Kripto Para Birimleri Artık Bir Deri Altı Çipinde Saklanabilecek

Bir insan mikroçip üretim şirketi BiChip, çok yakın bir zamanda yeni dijital varlık bazlı çip oluşturacağını duyurdu. Yeni güncellemede çip, kripto para cüzdanları ile entegre edilerek ödeme sistemine dahil edilebilecek.

BiChip, BEZH’in bir parçası olan Danimarka merkezli dijital bir firma. BEZH ise Internet of Things [IoT] ( nesnelerin interneti) ve  Augmented Reality [AR] (arttırılmış gerçeklik) tabanlı mobil uygulamalar konusunda uzmanlaşmış bir ticaret şirketi. BEZH’in resmi ortaklarından biri de Microsoft Danimarka. BiChip’in sunduğu teknolojiyle insanların kullandıkları dijital varlıkları hacklemek veya siber saldırı gibi durumlar minimum düzeye iniyor.

Geçtiğimiz günlerde BiChip yeni bir çip oluşturacağını duyurdu. Oluşturulacak bu çip insanların hayatını kolaylaştırmak için oldukça önemli hizmetler sunacak. Özellikle kripto para kullanıcılarının dikkatini çeken çip ile, kripto para cüzdanlarınızı entegre edebileceksiniz. Bunun dışında güvenli kimlikler, lisans ve pasaport detayları, çip sahibinin tıbbi kayıtları gibi bir çok önemli veriyi saklamak için de kullanılabilecek. İlk aşamada çip, Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) gibi en çok tercih edilen kripto paraları saklayacak.

Ripple ve Bitcoin Kullanmak Mümkün

Çipin kullandığı ödeme sistemi Ripple kullanıcılarının, kripto para birimlerini saklamak için gerekli olan teknolojiye dayanıyor. Bu durum çipin sahiplerini banka hesaplarına bağlanma zahmetinden kurtarıyor. Bununla birlikte yakın zamanda bu teknoloji ödeme yapabilme işlemlerini de mümkün kılacak.

Aslında ne olursa olsun yani bu çok devrimci bir yenilikte olsa insanlar ilk aşamada şüpheyle yaklaşıyorlar. Çünkü bir çipin cildin altına takılması gibi bir durum mutlaka çok kişiye ürpertici gelecektir. Burada asıl soru insanların böyle bir değişime hazır olup olmadığı.

BiChip teknolojik alanda tartışmalı bir yenilik sunuyor ve henüz toplum tarafından kabul görmeyi bekliyor. Hatta son zamanlarda bazı kaynaklarda yer alan haberlere göre, cihaz bazı kimeler tarafından din karşıtlarına atıfta bulunarak “canavarın işareti” olarak anılıyor.

Tabi olumsuz tepkiler gibi olumlu tepkilerde mevcut. Bazı kesimler bu cihazın teknolojinin gelişimi için önemli bir çaba sonucu oluşturulduğunu düşünüyor. Twitter’da yapılan bazı yorumlar şu şekilde:

“Bence çipin tıbbi uygulaması çok önemli. İnsanlar kendi tıbbi geçmişine sahip olabilirler ve daha önce aldıkları ilaçlar kayıt altında olacak. Sağlık görevlilerinin de işini kolaylaştıracak bu uygulama sayesinde bence çip hayat kurtaran bir özelliğe kavuşabilir.”

Bununla birlikte yorum yapanların odaklandığı bir diğer konu ise ödeme yöntemi olarak kullanılabilmesi oldu. Bazı Twitter kullanıcıları cüzdanını evde unutanlar için ya da yanında cüzdan taşımak istemeyenler için bu çipin oldukça kullanışlı olacağını düşünüyor. Bir sayfada ise çip ile ilgili bazı öneriler paylaşıldı:

“Biri beni bayıltarak XRP çipimi taratıp kaçabilir mi? Ya da vergi memurları beni yakaladıklarında elimi taratabilirler mi? Bunlar önemli detaylar. Bu çipin kullanışlı hale gelebilmesi için saptanamaz hale getirilmesi ve buna erişimin kısıtlı olması gerekiyor.”

Farklı görüşlere sahip binlerce kişinin konuştuğu çip ile ilgili mutlaka fikir ayrılıkları oluşacaktır. Bu çipin insanlığa iyi ya da kötü ne şekilde hizmet edeceğini biz de merakla bekliyor olacağız.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir