Ana Sayfa > Haber > Bush’un Hukuk Danışmanı Kripto Para Dünyasına Adım Attı

Bush’un Hukuk Danışmanı Kripto Para Dünyasına Adım Attı

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, George W. Bush’un hukuk danışmanını genel konseyine danışman olarak aldı.

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, George W. Bush’un hukuk danışmanını genel konseyine danışman olarak aldı.

Business Insider’ın haberine göre 350 milyon$’a yakın büyüklüğüyle dünyanın en büyük sekizinci kripto para borsası olan Kraken, Pensilvanya Bölge Savcısı Mary Beth Buchanan’ı işe aldı. Buchanan, en genç ve ilk kadın bölge savcısı olmayı başarmıştı.

Buchanan daha önce Bryan Cave ile birlikte New York Bölge Savcısı’nın kripto para borsalarının operasyonlarına yönelik soruşturmasına Kraken CEO’su Jesse Powell ile birlikte çalışmıştı. Bölge savcısının ofisi aralarında Kraken’ın da yer aldığı 13 kripto para borsası hakkında soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturmaya New York’ta yer almayan kripto para borsaları da dahil edilmişti.

Perşembe günü Adalet Bakanlığı kripto para borsalarında pazar manipülasyonlarına karşı bir soruşturma başlattı. Henüz emekleme aşamasında olan bu soruşturma özellikle kitlelerin satın alımı ya da satış yapması için düzenlenen yanlış alış ve satış emirleri üzerine yoğunlaşacak. Soruşturmada ayrıca borsaların ya da pazarda yer alanların kendi al, sat emirleriyle transfer hacmini şişiren işlemler de yer alacak.

CCN

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir