Ana Sayfa > Haber > Büyük Bankalar Blockchain’e Yatırım Yapıyor

Büyük Bankalar Blockchain’e Yatırım Yapıyor

Büyük Bankalar Blockchain’e Yatırım Yapıyor

Amerika merkezli yatırım firması Federated Investors’un yöneticilerinden Steve Chiavarone, blockchain teknolojisinin dördüncü endüstriyel devrimi sağlayacağını ve aralarında Seul Belediye Başkanı Park Won-soon’un da olduğu büyük yatırımcıların ve politikacıların bu alana yöneldiğini açıkladı.

Chiavarone’a göre büyük işletmelerin açısından baktığımızda blockchain teknolojisi çok emek, zaman, çalışma isteyen uzlaşma işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yerine getirebilecek. Ayrıca işletmeler üretim bantlarını daha efektif bir şekilde kullanabilecekler. Blockchain teknolojisi ile beraber ofis maliyetlerinin de önemli ölçüde düşmesi beklenen avantajlar arasında yer alıyor. Blockchain teknolojisi önümüzdeki yıllarda otomasyon, robot, yapay zeka ve IoT cihazlar ile beraber beş büyük teknolojiden birisi olacak

Bankalardan Blockchain Atağı

JPMorgan, Goldman Sachs ve Bank of America gibi dünyanın önde gelen bankaları bankacılık işlemleri, krediler ve işletme çözümlerinde birlikte çalışıyorlar. Bunun yanında üçüncü parti servis sağlayıcıları ile beraber neredeyse her finansal çeyrekte milyonlarca dolar para harcanıyor. Chiavarone’a göre büyük bankalar blockchain teknolojilerine büyük yatırımlar yapmaya başladı. Bu yatırımlar ile beraber artan talep karşılanabilecek. Kısa bir süre öncesine kadar blockchain teknolojisine erişim sadece bitcoin ile kısıtlıydı. Ancak artık bankalar çok geniş çapta blockchain teknolojileri ve ağları ile ilgili araştırmalar yapıyor ve yatırımlarını buna göre yönlendiriyor.

Bluzelle gibi blockchain girişimleri HSBC, KPMG, Microsoft ve MUFG gibi büyük şirketler için blockchain teknolojileri geliştiriyor. Ethereum ve Ripple gibi büyük blockchain konsorsiyumlarının önemi böylelikle her geçen gün artmış gözüküyor. Bu girişimlerin geliştirdiği teknolojiler maliyetleri önemli ölçüde düşürecek ve böylelikle yeni bir endüstriyel devrimin önü açılmış olacak.

CCN

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir